Gmina Trzcianka - Zabytki architektury

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Stobnie została utworzona 3 kwietnia 1926. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1926-1927, poświęcony w 1927. Mieści się przy ulicy Pilskiej 11.
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance - zabytkowy kościół, należący do parafii rzymskokatolickiej pod tym samym wezwaniem, wzniesiony w latach 1914-1915 w stylu neobarokowym, usytuowany w centrum Trzcianki.
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łomnicy – zabytkowy, neoromański kościół we wsi Łomnica, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Wszystkich Świętych w Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny, zlokalizowany w Białej (gmina Trzcianka).
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biernatowie - zabytkowy, szachulcowy kościół, znajdujący się w Biernatowie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlisku została utworzona 19 maja 1951. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1907 roku w stylu neogotyckim nadwiślańskim, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 19.
Trzcianka, Stanisława Staszica 1
Kościół pw. Świętej Rodziny w Kępie – zabytkowy, neogotycki kościół we wsi Kępa, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Trzcianka, Stefana Żeromskiego 36a
Burmistrzówka w Trzciance - zabytkowy dom, usytuowany przy ul. Żeromskiego w Trzciance, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Budynek Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka.