Powiat szamotulski - Zabytki architektury

Strony

Pałac w Gaju Małym - zabytkowy pałac we wsi Gaj Mały w województwie wielkopolskim.
Kolegiata MB Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach - kościół zbudowany w 1 połowie XV wieku.
Szamotuły, Wroniecka 30
Zamek w Szamotułach – znajduje się w Szamotułach w województwie wielkopolskim. Założenie obejmuje odbudowany zamek wraz z Basztą Halszki i budynkami pomocniczymi (oficyny i bażanciarnia), położonymi w zabytkowym parku. Zachowały się także fundamenty gotyckich baszt z pocz. XVI w.
Parafia Świętego Krzyża i św. Mikołaja w Biezdrowie – rzymskokatolicka parafia w Biezdrowie, należąca do dekanatu wronieckiego. Powstała już w XII wieku.
Wronki, Mickiewicza
Klasztor franciszkanów we Wronkach – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji poznańskiej, we Wronkach w województwie wielkopolskim.
Pniewy, Świętego Ducha 10a
Obrzycko, Kościelna 10
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Obrzycku - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Obrzycko. Należy do dekanatu szamotulskiego.
Kościół Świętego Mikołaja w Słopanowie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Słopanowo w powiecie szamotulskim.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Pniewach - jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich w mieście Pniewy. Mieści się przy ulicy Jeziornej. Należy do dekanatu pniewskiego.
Wronki, Sierakowska 5
Kościół św. Katarzyny we Wronkach - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wronki. Mieści się przy ulicy Sierakowskiej. Należy do dekanatu wronieckiego.
Kościół Świętego Krzyża w Szamotułach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Szamotułach, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu szamotulskiego archidiecezji poznańskiej.

Strony