Powiat kaliski - Zabytki architektury

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach – jedno z 33 sanktuariów na terenie diecezji kaliskiej. Zlokalizowane w Niedźwiadach, w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, przy granicy Kalisza. Sanktuarium mieści się w kaplicy przy klasztorze karmelitanek bosych pw.
Koźminek, Andrzeja Mielęckiego 4a
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie – muzeum poświęcone Marii Dąbrowskiej, otwarte w 1971 roku w jej rodzinnym dworku w zabytkowym parku w Russowie, oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.
Staw, Plac Wolności 11
Kościół Świętego Mikołaja w Stawie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Staw, w gminie Szczytniki, w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Opatówek. Mieści się przy Placu Wolności, na niewielkim wzniesieniu.
Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Stawiszyn w województwie wielkopolskim, przy ulicy Szkolnej.
Parafia św. Wojciecha w Kościelcu – rzymskokatolicka parafia położona w północno-wschodniej części powiatu kaliskiego, swoim zasięgiem prawie w całości pokrywa się z terenem gminy Mycielin. Administracyjnie należy do diecezji kaliskiej (dekanat Stawiszyn).
Godziesze Wielkie, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Opatówek diecezji kaliskiej. Została utworzona w XV wieku. Mieści się przy ulicy Kard. Wyszyńskiego. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Koźminek, Plac Wolności 8
Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Koźminku - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Koźminek. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu Koźminek.
Skansen Etnograficzny w Russowie – skansen prezentujący zabytki budownictwa ludowego w Kaliskiem, położony w zabytkowym parku w Russowie, w sąsiedztwie Dworku Marii Dąbrowskiej; oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu.
Kościół św. Katarzyny w Iwanowicach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Iwanowice, w powiecie kaliskim. Mieści się przy ulicy Zamkowej. Należy do dekanatu Opatówek.
Stawiszyn, Plac Wolności 1
Ratusz w Stawiszynie - dawna siedziba władz miejskich znajdująca się w mieście Stawiszyn w województwie wielkopolskim. Mieści się przy północnej pierzei rynku.
Żelazków, 138
Telefon: +48627691008
Opatówek, Kościelna 9
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Opatówek, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli wsi. Jego strzeliste wieże górują nad miasteczkiem i są widoczne z różnych stron w całej okolicy.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Blizanowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Stawiszyn diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1380. Mieści się pod numerem 4. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony