Gmina Warnice

0

Gmina Warnice - gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckm.

Warto zobaczyć

Zaborsko – jezioro położone w środkowej części Pobrzeża Szczecińskiego na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej na południe od wsi Zaborsko, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice.
Rezerwat przyrody „Brodogóry” – stepowy, o powierzchni 5,2 ha, utworzony 14 lutego 1957, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice, 1,8 km na wschód-północny wschód od ujścia Płoni do Miedwia, 8 km na północ-północny wschód od Pyrzyc, po północno-zachodniej stronie dro
Warnice, Romualda Traugutta
Telefon: +48 601 572 621
Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warnicach – parafia rzymskokatolicka w Warnicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Pyrzyce. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Kościół św. Józefa – katolicki kościół filialny zlokalizowany w Wierzbnie, w gminie Warnice.
Rezerwat przyrody „Stary Przylep” – florystyczny, o powierzchni 2,13 ha, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice, 1 km na południe od Starego Przylepu, 5,8 km na wschód-południowy wschód od ujścia Płoni do Miedwia, 8,5 km na północny wschód od Pyrzyc.