Gmina Osieczna

0

Gmina Osieczna - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskm.

Warto zobaczyć

Zamek w Osiecznej – znajduje się w parku nad brzegiem Jeziora Łoniewskiego, swój obecny charakter zawdzięcza przebudowie z lat 1890-1908, przeprowadzonej przez berlińskie biuro architektoniczne Reimer-Koerte. Sprzed tej przebudowy pochodzi część murów i niektóre elementy dekoracyjne elewacji.
Klasztor franciszkanów w Osiecznej – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji poznańskiej, w Osiecznej w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętej Trójcy w Osiecznej - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Osieczna. Należy do dekanatu rydzyńskiego. Mieści się przy ulicy Ojca Edwarda Frankiewicza.
Jezioro Łoniewskie - jezioro na nizinie Wielkopolskiej, na terenie Pojezierza Leszczyńskiego, położone na północnych obrzeżach miasta Osieczna w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie miejskiej Osieczna.
Rezerwat przyrody Ostoja żółwia błotnego - faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Osieczna, powiecie leszczyńskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 4,42 ha.
Kościół NMP Wniebowziętej w Drzeczkowie – rzymskokatolicki kościół zlokalizowany w Drzeczkowie, gmina Osieczna.