Gmina Linia

0

Gmina Linia - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskm.

Warto zobaczyć

Morzycz (Morzyc) - jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Linia, w powiecie wejherowskim województwa pomorskiego, na północ od Niepoczołowic. Do 1 września 1939 roku na zachód od jeziora przebiegała granica polsko-niemiecka. Ogólna powierzchnia: 7,5 ha
Strzepcz (kaszb. Jezoro Strzépcz) – płytkie jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim, w gminie Linia, w powiecie wejherowskim (województwo pomorskie). Wody jeziora nie są obciążone ściekami agrarnymi i biologicznymi. Ogólna powierzchnia: 37,05 ha, maksymalna głębokość: 4 m.
Trepczykowo (kaszb. Jezoro Trepczëkowsczé) - jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Linia, w powiecie wejherowskim (województwo pomorskie) na północ od Niepoczołowic. Do 1 września 1939 roku na zachód od jeziora przebiegała granica polsko-niemiecka. Ogólna powierzchnia: 13,1 ha
Lubogoszcz (Lubygość, kaszb. Jezoro Lëbògòszcz) – dystroficzne jezioro rynnowe w Polsce o powierzchni całkowitej 17,8 ha, położone na północny zachód od Mirachowa w gminie Kartuzy, w powiecie kartuskim (województwo pomorskie), na Pojezierzu Kaszubskim w zespole jezior Potęgowskich.
Lewinko (kaszb. Jezoro Léwënkò) - jezioro przepływowe położone na wschód Strzepcza w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Linia, na północy Pojezierza Kaszubskiego. Z jeziora wypływa rzeka Bolszewka (główny dopływ Redy). Ogólna powierzchnia jeziora wynosi 51,5 ha.
Jezioro Potęgowskie (kaszb. Jezoro Pòtãgòwsczé) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Kartuzy, w powiecie kartuskim (województwo pomorskie).
Rezerwat przyrody Szczelina Lechicka (kaszb Lechickô Strzelëna) – leśny rezerwat przyrody na Pojezierzu Kaszubskim (utworzony w 1990 r., o powierzchni 41,32 ha) na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie Lasów Mirachowskich.
Kocenko (Kłączyno Małe) (kaszb. Jezoro Kocenkò) - przepływowe jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie).
Miłoszewskie Jezioro - jezioro przepływowe położone w północnej części Pojezierza Kaszubskiego, w gminie Linia, niedaleko Strzepcza, na północnym krańcu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jezioro jest połączone wąską strugą z jeziorem Lewinko. Ogólna powierzchnia jeziora wynosi 29,3 ha.