Dom Galeriowy - Architektura

0

Strony

Gdańsk, Świętej Trójcy 4
Ulica Okopowa w Gdańsku – ważna ulica w gdańskiej dzielnicy Śródmieście. Dzieli się na dwie części - północną (ok. 250 m) oraz południową (ok. 560 m). Na obu odcinkach ul. Okopowa przebiega niemal południkowo. Bierze początek w pobliżu Bramy Wyżynnej.
Gdańsk, Stare Przedmieście, Żabi Kruk 2
Kościół św. Piotra i Pawła – kościół w Gdańsku, przy ulicy Żabi Kruk. Jest on historyczną farą Starego Przedmieścia. Należy do grupy największych kościołów gotyckich w Gdańsku. W latach 1622-1945 był głównym kościołem gdańskich ewangelików reformowanych.
Baszta Schultza – zbudowana w średniowieczu baszta fortyfikacji Głównego Miasta w Gdańsku. Sąsiednimi basztami są Baszta Narożna i Baszta Browarna.
Baszta Narożna (niem. Eckturm am Stadthof) – jedna z baszt systemu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska, najstarsza z zachowanych. Sąsiednią basztą jest Baszta Schultza.
Gdańsk, Ogarna 27-28
Germania Hotel – nieistniejący hotel w Gdańsku, przy ul. Ogarnej, który pierwotnie powstał (proj. Herrmann Bandt) w 1872 dla spółki Gdańskie Towarzystwo Bankowe (Danziger Bank-Verein). Budynek wyróżniał się dwoma neogotyckimi fasadami, frontową północną oraz południową od Hintergasse (ul.
Dom pod Złotą Gołębicą – zabytkowa kamienica w Gdańsku. Mieści się w Głównym Mieście przy ul. Ogarnej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. . ↑
Ulica Ogarna (dawniej platea Canum, ulica Psia, niem. Hundegasse) – jedna z ulic w Gdańsku na Głównym Mieście.
Baszta Biała, zwana też Białą Wieżą – zabytkowabaszta w Gdańsku.
Gdańsk, Długa 12
Dom Uphagena – powstał w latach 70. i 80. XVIII wieku jako siedziba rajcy gdańskiego Jana Uphagena. Jest to kamienica gdańska, która zachowała swój pierwotny charakter. Stało się tak dzięki zapisowi Uphagena, który zabronił swym spadkobiercom zmian w wystroju domu.
Ulica Toruńska (niem. Thornsche Gasse) – ulica w Gdańsku, na Starym Przedmieściu i Dolnym Mieście. Bierze swój początek przy skrzyżowaniu z ul. Okopową, przebiega na wschód ku Dolnemu Miastu przecinając Motławę i Nową Motławę.

Strony