Wrocław - Rzeźby

Pomnik św. Jana Nepomucena - XVIII wieczna figura autorstwa Jana Urbańskiego przedstawiająca świętego Jana Nepomucena.
Pomnik Fryderyka Chopina we Wrocławiu – pomnik znajdujący się we Wrocławiu w Parku Południowym. Został wzniesiony dla upamiętnienia, faktu że Fryderyk Chopin występował we Wrocławiu z koncertami. Został odsłonięty w 2004 roku, a autorem rzeźby jest Jan Kucz.
Żywy Pomnik ARENA – rzeźba plenerowa autorstwa Jerzego Beresia znajdująca się na Wyspie Piasek we Wrocławiu. Rzeźba była jednym z projektów przeznaczonych dla przestrzeni miejskiej przygotowanych z okazji Sympozjum Plastycznego Wrocław '70.
Pomnik Anonimowego Przechodnia – wrocławski pomnik stojący z dwóch stron skrzyżowania ulic Świdnickiej i Piłsudskiego. Składa się z czternastu odlanych z brązu postaci. Został odsłonięty w nocy z 12 na 13 grudnia 2005 roku.
Pomnik Amora na Pegazie (Amor auf dem Pegasus reitend) we Wrocławiu – pomnik położony w Parku Mikołaja Kopernika nad Fosą Miejską, w ciągu Promenady Staromiejskiej przy Ulicy Teatralnej. Ma on formę plenerowej rzeźby monumentalnej ustawionej na wysokim cokole.
Wrocław, Grabiszyńska 241
Jagusia, "Mobile Jagusia" – fontanna należąca do całego zespołu rzeźb plenerowych, położonych we Wrocławiu przed zakładami Hutmen S.A. przy ulicy Grabiszyńskiej 241. Na kompozycję budowli składa się basen, w obrębie którego umieszczono figurę wykonaną z miedzi.
Krzesło – rzeźba plenerowa autorstwa Tadeusza Kantora zlokalizowana przy ulicy Rzeźniczej we Wrocławiu. Rzeźba była jednym z projektów przeznaczonych dla przestrzeni miejskiej przygotowanych z okazji Sympozjum Plastycznego Wrocław '70.
Oczekiwanie – rzeźba plenerowa położona w Parku Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Usytuowana jest na skraju parku w pobliżu ulicy Jana Ewangelisty Purkyniego i placu Powstańców Warszawy, naprzeciwko Muzeum Narodowego.
Powodzianka – pomnik autorstwa wrocławskiego rzeźbiarza Stanisława Wysockiego, został odsłonięty w pierwszą rocznicę powodzi. Upamiętnia wysiłek wrocławian w walce z powodzią tysiąclecia w lipcu 1997.
Wrocław, Plac Jana Pawła II
Fontanna Alegoria Walki i Zwycięstwa (Studnia Walki i Zwycięstwa) – fontanna oraz rzeźby (pomniki) Walka i Zwycięstwo położone we Wrocławiu przy placu Jana Pawła II w ciągu Promenady Staromiejskiej biegnącej wzdłuż fosy miejskiej.
Wrocławskie krasnale – wydarzenie artystyczne oraz zjawisko społeczne obejmujące swoim zasięgiem Wrocław i okoliczne gminy, a wywierające wpływ na działania artystyczne realizowane w całej Polsce.