Pomorskie - Rzeźby

Gdańsk, Długi Targ
Fontanna Neptuna – zabytkowafontanna, która powstała z inicjatywy burmistrza Bartłomieja Schachmanna i rady miejskiej. Zlokalizowana jest w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – na Długim Targu, przed wejściem do Dworu Artusa.
Pomnik żołnierza Armii Czerwonej w Starzyńskim Dworze – pomnik żołnierza Armii Czerwonej znajdujący się w Starzyńskim Dworze. Niektóre źródła wskazują, że wykonany został w latach 50. XX wieku, inne że wg projektu artysty gdańskiego Wawrzyńca Sampa w latach 70.
Drzewo Millennium, Drzewko Tysiąclecia – jest związane z obchodami gdańskiego milenium, symbolizuje współczesną solidarność ludzi z różnych krajów świata.
Gdańsk, Jana Heweliusza
Pomniki Jana Heweliusza – dwa pomniki polskiego astronoma Jana Heweliusza w Gdańsku Starym Mieście.
Pomnik Tym co za polskość Gdańska – pomnik upamiętniający poległych za polskość Gdańska w okresie od rzezi gdańskiej w 1308 r. do końca II wojny światowej, odsłonięty 28 grudnia 1969 r. na placu przy ulicy Podwale Staromiejskie.
Pomniki Jana Heweliusza – dwa pomniki polskiego astronoma Jana Heweliusza w Gdańsku Starym Mieście.
Fontanna Jasia Rybaka – fontanna w Sopocie, położona w dolnej części reprezentacyjnej promenady miasta – ulicy Bohaterów Monte Cassino. Odsłonięta została 5 kwietnia 1998. Fontannę zaprojektowali architekt Brunon Wandtke oraz rzeźbiarz Stanisław Szwechowicz.
Ławeczka Antoniego Suchanka znajduje się w Gdyni-Orłowie przy molo, na skwerze jego imienia. Została odsłonięta 31 maja 2009. Jej autorem jest rzeźbiarz gdyński Zdzisław Koseda.