Powiat zgorzelecki - Atrakcje

Strony

Barokowy pałac w Radomierzycach – we wsi Radomierzyce w powiecie zgorzeleckim, w 1728 roku wybudowany został monumentalny pałac, jeden z najpiękniejszych na Górnych Łużycach.
Bogatynia, Zatonie, Wiejska 93
Parafia pw. Świętej Marii Magdaleny w Bogatyni – parafia w dekanacie bogatyńskim w diecezji legnickiej. Parafia erygowana 2 stycznia 1201. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Aleksander Maria Leszczyński. Jest najstarszą parafią w mieście.
Pałac w Łomnicy – wybudowany w 1732 r. w Łomnicy.
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Działoszynie – znajduje się w dekanacie Bogatynia w diecezji legnickiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Kulpa.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie – znajduje się w dekanacie Bogatynia w diecezji legnickiej. Erygowana w 1984 z podziału parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bogatyni. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Korab.
Pałac w Żarkach Średnich – wybudowany w XVII w. w Żarkach Średnich jako dwór.
Pałac w Kunowie – wybudowany w XVIII w. w Kunowie.
Pałac w Lasowie – wybudowany w XVI w. w Lasowie.
Zawidów, Jana Pawła II 24
Parafia pw. Świętego Józefa Robotnika w Zawidowie znajduje się w dekanacie leśniańskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jacek Krasoń. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1201.
Pałac w Sławnikowicach – wybudowany w XVIII w. w Sławnikowicach.
Pałac w Żarskiej Wsi – wybudowany w 1740 r. w Żarskiej Wsi.
Renesansowy pałac w Łagowie - pałac położony we wsi Łagów k.Zgorzelca , wybudowany w 1581 roku przez Michała Endera von Sercha i jego żonę Elizabeth Hoffmann.
Zgorzelec, Francuska 39
Pałac w Zgorzelcu – wybudowany w 1730 r. w Zgorzelcu.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Krzewinie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bogatynia w diecezji legnickiej. Erygowana w 1346. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Marian Podolski.

Strony