Powiat skierniewicki - Atrakcje

Strony

Parafia Świętego Michała Archanioła w Głuchowie – parafia należąca do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej. Erygowana w 1338. Mieści się przy ulicy Rawskiej.
Rezerwat przyrody Kopanicha – florystyczny i leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Skierniewice w województwie łódzkim. Rezerwat leży w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. powierzchnia – 42,53 ha (12,42 ha według aktu powołującego) rok utworzenia - 1980
Kościół Świętej Anny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Sochaczew-Matki Bożej Nieustającej Pomocy diecezji łowickiej.
Rezerwat przyrody Uroczysko Bażantarnia – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Skierniewice, w powiecie skierniewickim w województwie łódzkim.
Rezerwat przyrody Ruda Chlebacz – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Skierniewice w województwie łódzkim. Rezerwat leży w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. powierzchnia – 12,58 ha (12,42 ha według aktu powołującego) rok utworzenia – 1980 rodzaj rezerwatu – leśny
Rezerwat przyrody Źródła Borówki – florystyczny, krajobrazowy i leśny rezerwat przyrody w gminie Maków, w powiecie skierniewickim, w województwie łódzkim.
Bolimów, Bolimowska Wieś 32
Kościół Świętej Trójcy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sochaczew-Matki Bożej Nieustającej Pomocy diecezji łowickiej.
Lipce Reymontowskie, Władysława Reymonta 45
Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich - parafia należąca do dekanatu Skierniewice-św. Jakuba diecezji łowickiej. Erygowana w XV wieku. Mieści się przy ulicy Reymonta. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia pod wezwaniem świętego Wawrzyńca – parafia należąca do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej. Proboszczem parafii od 1992 roku do dziś jest ksiądz Józef Chojnicki.
Cmentarz żydowski w Bolimowie – został założony w połowie XIX wieku i zajmuje nieogrodzony obszar o powierzchni 0,3 ha otoczony wałem ziemnym. Do naszych czasów zachowała się jedna granitowa macewa z inskrypcją w alfabecie hebrajskim.
Rezerwat przyrody Górki – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Rogów, w powiecie brzezińskim, w województwie łódzkim.
Parafia Świętego Stanisława w Godzianowie - parafia należąca do dekanatu Skierniewice-św. Jakuba diecezji łowickiej. Erygowana w XIV wieku. Mieści się pod numerem 130. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.

Strony