Stara Synagoga w Pińczowie – dawna synagoga znajdująca się w Pińczowie przy ulicy Klasztornej 8, w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej na południowym Mirowie.
Kościół św. Jana Ewangelisty w Pińczowie – kościół farny pw. św. Jana Ewangelisty usytuowany w centrum Pińczowa, na rogu Rynku. Wchodzi w skład dawnego zespołu klasztornego oo. paulinów. Pierwotnie gotycki, w XVII w. przebudowany w stylu manierystycznym.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pińczowie – parafia rzymskokatolicka w Pińczowie. Należy do dekanatu pińczowskiego diecezji kieleckiej. Założona w 1992. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II. Jest najmłodszą parafią w mieście.
Kaplica św. Anny w Pińczowie – kaplica pw. św. Anny wzniesiona w stylu manierystycznym w 1600 r. według projektu Santi Gucciego. Znajduje się na szczycie wzgórza św. Anny, górującego nad Pińczowem. Ufundował ją margrabia Zygmunt Myszkowski przy pomocy członków pińczowskiego Bractwa św. Anny.
Kościół Trójcy Świętej w Działoszycach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Działoszyce, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu skalbmierskiego diecezji kieleckiej.
Parafia Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej – parafia rzymskokatolicka w Złotej Pińczowskiej (diecezja kielecka, dekanat wiślicki). Erygowana w 1989. Mieści się pod numerem 279. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, wybudowany w 1550 r. Ufundował go wojewoda sandomierski Stanisław Tarnowski. Jest to budowla jednonawowa z wielobocznie zamkniętymprezbiterium, do którego od strony północnej dobudowana jest zakrystia. Nad zakrystią znajduje się niewielki skarbiec.
Klasztor paulinów w Pińczowie – dawny budynek klasztorny, zwany Belwederem, znajdujący się w Pińczowie, w województwie świętokrzyskim.
Klasztor wraz ogrodem został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa świętokrzyskiego.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Pińczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny i jednocześnie świątynia zakonu franciszkanów reformatów oraz Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej mieszcząca się w Pińczowie, w dzielnicy Mirów, w województwie świętokrzyskim.