Kielce - Religia

Strony

Kielce, Plac Najświętszej Maryi Panny 3
Kielce, Henryka Sienkiewicza 1
Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, zwany niekiedy ewangelickim – zabytkowy kościół przy głównym deptaku miejskim – ulicy Henryka Sienkiewicza w Kielcach.
Kielce, Jana Pawła II 7
Kościół Świętej Trójcy – zabytkowy, murowany, jednonawowy kościół mieszczący się w centrum Kielc na ulicy Jana Pawła II nieopodal katedry. Koło kościoła przechodzi czerwony szlak miejski prowadzący przez zabytkowe i ciekawe turystycznie miejsca miasta Kielce.
Kielce, Północna 4
Kościół NMP Matki Kościoła w Kielcach – świątynia katolicka w północno-wschodniej części Kielc, wzniesiona w latach 1983 - 1992, z inicjatywy i pod kierownictwem ówczesnego proboszcza ks.
Kielce, Chęcińska
Kościół Garnizonowy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – dawna cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Mikołaja znajdująca się blisko centrum Kielc między ulicami Karczówkowską i Chęcińską.
Kielce, Ściegiennego
Cmentarz Stary w Kielcach – cmentarz położony między ulicami Ściegiennego oraz Kwasa.
Kielce, 1 Maja 57
Telefon: +48 41 366 00 92
Kościół Św. Krzyża w Kielcach – kościół w diecezji kieleckiej, wznoszony w latach 1903-1963. Kościół parafialny parafii Świętego Krzyża w Kielcach.
Kielce, Podklasztorna
Kościół Świętego Karola Boromeusza w Kielcach – kościół rektorski znajdujący się w Kielcach, na wzgórzu Karczówka, na południowy zachód od centrum miasta. Mieści się na terenie parafii św. Wincentego Pallottiego.
Kielce, Plac Świętego Wojciecha 1
Kościół Świętego Wojciecha – pochodzący z XVIII wieku kościół w Kielcach mieszczący się niedaleko centrum miasta, między ulicami IX Wieków Kielc i Bodzentyńską. Przez plac św. Wojciecha przechodzi czerwony szlak miejski prowadzący przez zabytkowe i ciekawe turystycznie miejsca miasta Kielce.
Kielce, Ściegiennego
Cmentarz Partyzancki w Kielcach – cmentarz położony między ulicami Ściegiennego, Mariana Sołtysiaka „Barabasza” (dawna Gagarina) oraz Kwasa.
Kielce, Białogon, Fabryczna 1
Kościół Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kielcach, w dzielnicy Białogon. Należy do dekanatu Kielce-Zachód. Mieści się przy ulicy Fabrycznej.
Kielce, Bodzentyńska 46
Telefon: +48 41 366 43 83
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Kielcach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kraków diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kielce, Zagórze, Prosta 278
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na kieleckim Zagórzu to przekształcona dawna zabytkowa drewniana kaplica pw. MB Częstochowskiej zbudowana z inicjatywy proboszcza kieleckiej kolegiaty ks. Józefa Ćwiklińskiego w 1865 roku. Istotnym dla historii tego obiektu stał się rok 1982.
Kielce, Warszawska 17
Synagoga w Kielcach – synagoga znajdująca się w Kielcach, przy ulicy Warszawskiej 17, pomiędzy jezdniami alei IX Wieków Kielc.
Kielce, Juliusza Słowackiego 3
Dom Modlitewny Herszla Zagajskiego w Kielcach – prywatny dom modlitwy znajdujący się w Kielcach w podwórzu posesji przy ulicy Juliusza Słowackiego 3, dawniej Hipotecznej 12.
Kielce, Batalionów Chłopskich 165
Parafia Matki Bożej Częstochowskie w Kielcach-Niewachlowie – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1986. Jest obsługiwana przez księży Salezjanów. Mieści się przy ulicy Batalionów Chłopskich.
Cmentarz żydowski w Kielcach – kirkut, który znajduje się w dzielnicy Pakosz, przy skrzyżowaniu ulic Pakosz Dolny i Kusocińskiego. Ma powierzchnię 3,12 ha. Na terenie nekropolii znajduje się około 330 nagrobków zachowanych w różnym stanie, z czego około 150 ustawionych jest w lapidarium.
Kielce, Urzędnicza 79
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1939. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Urzędniczej.
Kielce, Dyminy, Generała Tadeusza Kościuszki 25
Telefon: +48413417800

Strony