Powiat kielecki - Religia

Strony

Nowa Słupia, Święty Krzyż, 1
Bazylika mniejsza pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – sanktuarium znajdujące się na Świętym Krzyżu (Łysej Górze) w Górach Świętokrzyskich, na terenie diecezji sandomierskiej, najstarsze polskie sanktuarium.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowicach - kościół parafialny, w Piotrkowicach w województwie świętokrzyskim.
Kościół Świętej Trójcy w Rakowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się dawnym mieście, obecnie wsi Raków, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Święty Krzyż diecezji sandomierskiej.
Kościół świętego Michała Archanioła w Daleszycach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Daleszyce, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu daleszyckiego diecezji kieleckiej.
Piekoszów, Częstochowska 52
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie – parafia rzymskokatolicka w Piekoszowie (diecezja kielecka, dekanat piekoszowski). Erygowana w 1366.
Cmentarz żydowski w Chęcinach – kirkut położony jest poza zwartą zabudową przy ul. Radkowskiej, na północno-wschodnim zboczu Góry Zamkowej. Na terenie nekropolii znajduje się około 150 nagrobków w różnym stanie zachowania. Macewy wykonano głównie z piaskowca i marmuru chęcińskiego.
Cmentarz żydowski w Bodzentynie – kirkut znajdujący się w zagajniku pośród pól na północnym zboczu Miejskiej Góry, przy drodze do Świętej Katarzyny na wysokości granicy miasta Bodzentyn. Na obszarze 2 ha zachowało się około 55 macew postawionych w latach 1870 - 1934.
Zachełmie, Spokojna 149
Parafia Świętej Rozalii i Świętego Marcina w Zagnańsku – parafia rzymskokatolicka w Zagnańsku (diecezja kielecka, dekanat zagnański). Erygowana w 1664. Mieści się przy ulicy Zachełmie. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Kościół świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Nowa Słupia, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Święty Krzyż diecezji sandomierskiej.
Bodzentyn, Kościelna 3
Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa w Bodzentynie ufundował Zbigniew Oleśnicki w 1440-1452 roku.
Kościół świętego Michała Archanioła w Łagowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Łagów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Święty Krzyż diecezji sandomierskiej.
Łopuszno, Strażacka 1
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie – parafia rzymskokatolicka w Łopusznie (diecezja kielecka, dekanat łopuszański). Erygowana w 1531. Mieści się przy ulicy Strażackiej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.

Strony