Powiat skarżyski - Religia

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej – sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej, kopia Ostrej Bramy w Wilnie. Sanktuarium powstało z tęsknoty serc ludzi pochodzących z Kresów.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skarżysku-Kamiennej – rzymskokatolicka parafia w Skarżysku-Kamiennej, należąca do dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej.
Skarżysko-Kamienna, Skarżysko Książęce, Kościelna 35
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Skarżysku-Kamiennej – rzymskokatolicka parafia w Skarżysku-Kamiennej, należąca do dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Skarżysku Kościelnym – rzymskokatolicka parafia w Skarżysku Kościelnym, należąca do dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej.
Skarżysko-Kamienna, Aleja Niepodległości 77
Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Skarżysku-Kamiennej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skarżysku-Kamiennej, w województwie świętokrzyskim. Jest najstarszą świątynią w mieście. Przez skarżyszczan nazywany jest „dużym kościołem”.
Parafia Świętego Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej – rzymskokatolicka parafia w Skarżysku-Kamiennej, należąca do dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej.
Suchedniów, Kościelna 11
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie – kościół parafialny w Suchedniowie.
Cmentarz wojenny Podobwodu Skarżysko-Kamienna AK (krypt. "Morwa") – wojenny cmentarz partyzancki żołnierzy Podobwodu Skarżysko-Kamienna AK (krypt. "Morwa"), założony w sierpniu 1943 r. w lesie nieopodal Skarżyska-Kamiennej, na stoku Góry Skarbowej. Jego poświęcenia w maju 1944 dokonał kapelan AK ks.
Kierz Niedźwiedzi, Szydłowiecka 124
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kierzu Niedźwiedzim - rzymskokatolicka parafia dekanatu szydłowieckiego, przynależącego do diecezji radomskiej. Wyłoniona z parafii Jastrząb w 1977 roku.
Kościół Świętego Józefa Oblubieńca w Skarżysku-Kamiennej – drewniany kościół parafialny w Skarżysku-Kamiennej, w województwie świętokrzyskim. Mieści się przy ulicy Legionów, w dzielnicy Bzin.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skarżysku-Kamiennej – rzymskokatolicka parafia w Skarżysku-Kamiennej, należąca do dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej.
Synagoga w Skarżysku-Kamiennej – nieistniejąca obecnie synagoga znajdująca się w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Fabrycznej 17/19.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Sorbinie. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Bliżyn, Tadeusza Kościuszki 6
Kościół świętego Ludwika w Bliżynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu skarżyskiego diecezji radomskiej.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Lipowym Polu – jedna z 14 parafii dekanatu skarżyskiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Rocha w Mroczkowie - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Mroczkowie. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Odrowążku - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Odrowążku. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Parafia św. Alojzego Orione w Ostojowie – jedna z czternastu parafii dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej. 1 lipca 1997 r. bp Edward Materski erygował parafię w Ostojowie. Proboszczem został ks. Rymarczyk, a od 2008 r. jest nim ks. Sławomir Molendowski.

Strony