Powiat mrągowski - Atrakcje

Strony

Pałac w Sorkwitach (Pałac rodów von Mirbach i von Paleske) (niem. Schloss Sorquitten) – pałac wraz z zespołem parkowym znajdujący się we wsi Sorkwity w gminie Sorkwity w powiecie mrągowskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Mrągowo, Plac Michała Kajki
Rynek w Mrągowie – centralny plac Mrągowa, będący rynkiem miejskim o kształcie prostokąta o wymiatach ok. 100 m na 70 m.
Ratusz miejski w Mrągowie – budynek położony w Mrągowie przy ulicy Ratuszowej, między Placem Kajki, a Małym Rynkiem. Został wybudowany w latach 1824-25 w stylu neoklasycystycznym na planie prostokąta z inicjatywy ówczesnego burmistrza Mrągowa - Bogumiła Drobnickiego.
Mrągowo, Osiedle Grunwaldzkie 19A
Parafia pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie – erygowana przez abpa Edmunda Piszcza – metropolitę warmińskiego 1 lipca 1990 roku.
Głębokie Jezioro - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. mrągowskim, w gminie Mrągowo na zachód od Mrągowa, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego.
Jezioro Krzywe (niem. Krummendorfer See) - jezioro rynnowe w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego. Południowe brzegi jeziora stanowią granicę z gminą Piecki Miejscowości: Dłużec, Krzywe, Krzywy Róg.
Juno – jezioro polodowcowe, rynnowe na Pojezierzu Mrągowskim leżące w dorzeczu rzeki Guber w województwie warmińsko-mazurskim, na północ od Mrągowa.
Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno – teren uznany za rezerwat przyrody (ornitologiczny) w 1947 (Dz. Urz. WRN w Olsztynie nr 10/24).
Mrągowo, Franklina Roosevelta 5
Cerkiew pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Mrągowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Olsztyn diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Jezioro Głębokie - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. mrągowskim, w gminie Mikołajki, w pobliżu miejscowości Zełwągi, leżące na terenie Pojezierza Mazurskiego. Na zachodzie połączone z jeziorem Inulec, na północy, poprzez ciek , z jeziorem Zewłążek, a na południu z jeziorem Płocicznym.
Sołtysko - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. mrągowskim, w granicach Mrągowa, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego
Cmentarz żydowski w Mikołajkach – kirkut powstał w 1881 i znajduje się przy ul. Dybowskiej. Ma powierzchnię 0,06 ha. Jest jedną z nielicznych zachowanych nekropolii żydowskich na Mazurach. Do naszych czasów zachowało się kilkadziesiąt nagrobków z napisami w języku hebrajskim i niemieckim.
Mrągowo, Olsztyńska 16
Parafia błogosławionego Honorata Koźmińskiego – rzymskokatolicka parafia w Mrągowie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Mrągowo II. Została utworzona 1 grudnia 1988. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Olsztyńskiej.
Sutapie Małe - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w granicach administracyjnych Mrągowa, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego. Długość jeziora wynosi 0,7 km, a szerokość 360 m. Słabo rozwinięta linia brzegowa. Strome i wysokie brzegi w północnej i wschodniej części.

Strony