Polska - Pastorówka

Strony

Koło, Sienkiewicza 5
Kościół Opatrzności Bożej w Kole – jedyna kolska świątynia wyznania ewangelicko-augsburskiego. Wybudowany został w latach 80. XIX wieku z inicjatywy ks. Ludwika Teichmanna. Ulokowany jest na osiedlu Przedmieście Warszawskie, w pobliżu Mostu Warszawskiego.
Pałac w Kłobuczynie – wybudowany w XVIII w. w Kłobuczynie.
Pastorówka, obecnie dom mieszkalny, z 1780 r., przebudowana w pocz. XX w.
Smolec, Kościelna 4
Łomża, Krzywe Koło 1
Dom Pastora − dawna plebania nieistniejącej już parafii ewangelicko-augsburskiej. Budynek znajduje się przy ulicy Krzywe Koło 1 w Łomży. W 1986 wpisany do Rejestru zabytków pod numerem A-238.
Księginice Małe, Tadeusza Kościuszki 22
Kowary, Ludwika Waryńskiego 2
Jelenia Góra, Cieplice-Zdrój, Plac Piastowski 18
Lubiń, Adama Mickiewicza 5
Konin, Dąbrowskiego 1
Plebania kościoła ewangelicko-augsburskiego w Koninie – budynek z 1840 roku, o formie dużego domu mieszczańskiego lub małego dworku. Fasada pastorówki posiada tympanon z datą budowy budynku (1840) i wstęgą w kształcie kwiatu, co charakteryzuje klasycyzm — styl w jakim została zbudowana plebania.

Strony