Laska

0

Laska - wieś w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Brusy.

Warto zobaczyć

Jezioro Zmarłe Duże (kasz. Jezoro Zmôrłé) – jezioro wytopiskowe położone na Równinie Charzykowskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego i gminy Brusy. Linia brzegowa jeziora jest prawie całkowicie porośnięta lasem sosnowym.
Gardliczno Małe – jezioro wytopiskowe w Polsce położone na Równinie Charzykowskiej w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Brusy, w Zaborskim Parku Krajobrazowym. Jezioro charakteryzuje się trudno dostępną i zalesioną linią brzegową. Powierzchnia jeziora: 13,29 ha.
Rezerwat przyrody Piecki – florystyczno-torfowiskowy rezerwat na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego i gminy Brusy.
Jezioro Nawionek (kasz. Jezoro Nôwiónk) – florystyczno-wodny rezerwat przyrody na Równinie Charzykowskiej w obrębie Zaborskiego Parku Karjobrazowego i gminy Brusy, powiat chojnicki, województwo pomorskie (utworzony w roku 1974 o powierzchni 10,67 ha).
Laska (kasz. Jezoro Lôska) – jezioro eutroficzne na Równinie Charzykowskiej w obrębie Zaborskiego Parku Krajobrazowego i gminy Brusy (powiat chojnicki, województwo pomorskie).