Cerkiew Świętego Krzyża w Węgorzewie – cerkiew greckokatolicka w Węgorzewie, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to dawny kościół ewangelicki stanowiący część zabudowań byłego zakładu opiekuńczego "Bethesda".
Zamek w Węgorzewie jest najstarszym zabytkiem miasta. Tereny dzisiejszego Węgorzewa zamieszkiwali do czasu podboju tych ziem przez Krzyżaków plemiona Galindów, którzy na wyspie Węgorapy w pobliżu jeziora Mamry wybudowali gród Angetete.
Kościół Dobrego Pasterza – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Węgorzewo diecezji ełckiej. Jeden z rejestrowanych zabytków miasta.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Olsztyn diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Świątynia znajduje się przy ulicy Pionierów 22.
Ratusz w Węgorzewie został zbudowany w XIX wieku (dokładna data nie jest znana). Przed I wojną światową oraz w okresie międzywojennym mieścił Urząd Finansowy.
Parafia wojskowa pw. Świętej Barbary w Węgorzewie znajduje się w Warmińsko-Mazurskim Dekanacie Wojskowym Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Jej proboszczem jest ks. ppłk Edwin Czach. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 4 grudnia 2004.
Węgorzewo – stacja kolejowa w Węgorzewie, w województwie warmińsko-mazurskim, w Polsce. Obecnie używana jest do sezonowego ruchu turystycznego prowadzonego przez Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych