Jagniątków

0

Jagniątków (do 1945 niem. Agnetendorf; 1945-46 Agnieszków) – do 1998 roku dzielnica Jeleniej Góry.

Warto zobaczyć

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie znajduje się w dekanacie szklarskoporębskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Dariusz Kowalczuk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 30 czerwca 1986. Mieści się przy ulicy Saneczkowej.
Leśniak (niem. Matzenberg, 812 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony w północnej, dolnej części Śląskiego Grzbietu, w bocznym ramieniu, odchodzącym ku północy od Śmielca i zakończonego Wężówką, na południowy zachód od Jagniątkowa.
Wężówka (niem. Pfützenberg, 781 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony w północnej, dolnej części Śląskiego Grzbietu, stanowiąc zakończenie bocznego ramienia, odchodzącego ku północy od Śmielca i biegnącego przez Leśniak, na południowy zachód od Jagniątkowa.
Świerczyna (niem. Fichtighübel, 665 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.
Brzeźniak (niem. Birkhübel, 691 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego na południe od Michałowic i na zachód od Jagniątkowa. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na zboczach pojedyncze skałki. Na wschód od niego przebiega granica Karkonoskiego Parku Narodowego.