Gdynia - Kamienice

Gdynia, Starowiejska 7
Kamienica Hundsdorffów – zabytkowa kamienica w Gdyni. Mieści się w Śródmieściu przy ul. Starowiejskiej 7, róg Abrahama. Została zbudowana w latach 1932-1935. Od 1987 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Słupecka 9
Dom czynszowy Konopków – zabytkowy budynek w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Działki Leśne przy ul. Słupeckiej 9. Wybudowany został w latach 1937-1938. Należał do Bronisławy i Antoniego Konopków. Od 2009 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Skwer Kościuszki 16
Kamienica Adama Jurkowskiego – zabytkowa kamienica, mieszcząca się przy Skwerze Kościuszki 16 w Śródmieściu Gdyni. Została zbudowana w 1938 dla prof. farmacji ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego Adama Jurkowskiego, który prowadził aptekę przy Skwerze Kościuszki 22.
Gdynia, Skwer Kościuszki 10/12
Kamienica Pręczkowskich – zabytkowa kamienica, mieszcząca się przy Skwerze Kościuszki 10-12 w Śródmieściu Gdyni.
Gdynia, Świętojańska 55
Kamienica Krenskich – zabytkowa kamienica w Gdyni. Mieści się w Śródmieściu przy ul. Świętojańskiej 55 róg Żwirki i Wigury.
Gdynia, Starowiejska 1
Hotel Centralny – hotel zlokalizowany w Gdyni przy ul. Starowiejskiej 1. Obecnie nie spełnia funkcji hotelowych.
Gdynia, Świętojańska 9
Kamienica Władysława Budyna – kamienica, mieszcząca się przy ul. Świętojańskiej 9 w Śródmieściu Gdyni, róg Pułaskiego (przed II wojną Świętopełka).
Gdynia, Świętojańska 68
Kamienica Orłowskich – zabytkowa kamienica w Gdyni. Mieści się w Śródmieściu przy ul. Świętojańskiej 68, róg Żwirki i Wigury.
Gdynia, Świętojańska 23
Kamienica Józefa Skwiercza – zabytkowa kamienica, mieszcząca się przy ul. Świętojańskiej 23 w Śródmieściu Gdyni.
Gdynia, Skwer Tadeusza Kościuszki 14
Kamienica Zygmunta Peszkowskiego – kamienica, mieszcząca się przy Skwerze Kościuszki 14 w Śródmieściu Gdyni.
Gdynia, Świętojańska 44
Kamienica firmy Paged – zabytkowa kamienica, mieszcząca się w Śródmieściu Gdyni przy ul. Świętojańskiej 44, róg Armii Krajowej .