Sudety Środkowe - Kaplice

Bardo, Różańcowa
Kaplice różańcowe w Bardzie – zespół kaplic poświęconych życiu i męce Jezusa Chrystusa, znajdujących się przy drodze prowadzącej z Barda na górę Różańcową, położoną na północny wschód od Barda.
Nowa Ruda, Cmentarna 3
Domek loretański w Nowej Rudzie – inicjatorem budowy barokowej kaplicy loretańskiej przy ul. Cmentarnej był Anton Klambt, noworudzki sukiennik pochodzący z Broumova. Na pomysł budowy kaplicy wotywnej mógł wpaść m. in. podczas podróży do Włoch.
Mauzoleum Hochbergów – mauzoleum znajdujące się w Wałbrzychu przy ulicy Piastów Śląskich w dzielnicy Książ, upamiętniające rodzinę Hochbergów, dawnych właścicieli Wałbrzycha. Budowla stoi na Topolowej Górce przy trasie turystycznej śladami księżnej Daisy.
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Mikołaja. Znajduje się na Górze Świętej Anny w dzielnicy Centrum.