Słupsk - Miejsce kultu

Słupsk, Łukasiewicza 7
Kościół Mariacki w Słupsku – kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego – trójnawowy, wzniesiony w XIII w. w stylu gotyckim, później przebudowywany.
Słupsk, Armii Krajowej 22
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku – Kościół został wzniesiony w 1869 r. na starym pogańskim miejscu kultowym (została znaleziona tu płyta kamienna z wyobrażeniem bożka), gdzie po wprowadzeniu chrześcijaństwa postawiono najstarszy kościół Słupska pod ówczesnym wezwaniem św. Piotra.
Słupsk, Dominikańska 3
Kościół św. Jacka w Słupsku - kościół parafii rzymskokatolickiej św. Jacka w Słupsku
Słupsk, Zygmunta Krasińskiego
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Słupsku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Słupsk, Juliusza Słowackiego 40
Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku – kościół należący do diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Słupsk, Mieczysława Niedziałkowskiego 6
Synagoga w Słupsku – nieistniejąca dzisiaj synagoga w Słupsku, przy ulicy Niedziałkowskiego 6, dawnej Arnoldstrasse.
Cerkiew Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Słupsku – cerkiew greckokatolicka w Słupsku. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 2003-2004. Wewnątrz znajduje się współczesny ikonostas. Mieści się przy ulicy Stefana Jaracza 6a.
Słupsk, Henryka Pobożnego 7
Kościół św. Ottona w Słupsku – dał możliwość po jego wybudowaniu do powstania parafii, utworzonej 25 maja 1889 r. Była to jedyna słupska świątynia katolicka do 1945 (licząc od zmian reformacji), od kiedy życie tej parafii skupiało się wokół kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Słupsk, Henryka Pobożnego 7