Śląskie - Dworce kolejowe

Strony

Będzin, Śródmieście, Plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3
Będzin Miasto − stacja kolejowa w Będzinie, w województwie śląskim, w Polsce. Pierwotny budynek dworcowy, powstały w II połowie XIX wieku, szybko przestał odpowiadać potrzebom miasta, wobec częściowo drewnianej konstrukcji i małej kubatury.
Ruda Chebzie - stacja kolejowa w Chebziu, dzielnicy Rudy Śląskiej, w województwie śląskim. Od 19 października 2006 do listopada 2010 zespół stacyjny znajdował się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, jednak został z niego usunięty.
Czechowice-Dziedzice – stacja kolejowa w Czechowicach-Dziedzicach, w województwie śląskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię C. Stacja znajduje się przy Placu Wolności 3a.
Katowice Murcki − nieczynny przystanek kolejowy w Katowicach, w województwie śląskim, w Polsce. Przystanek powstał w 1852 roku, 18 lat później wybudowano dworzec. Stacja jest nieczynna, obsługiwała ruch lokalny Katowice Ligota - Tychy.
Będzin - stacja kolejowa w Będzinie, w województwie śląskim, w Polsce. Jest to przelotowa stacja, położona pomiędzy Dąbrową Górniczą, a Sosnowcem. Obecnie posiada 6 torów głównych, z których tylko 3 (główne zasadnicze i jeden dodatkowy) są zelektryfikowane.
Blachownia, Henryka Sienkiewicza 19
Blachownia − zlikwidowana stacja w Blachowni, w województwie śląskim, na końcu odgałęzienia od linii Częstochowa I - Herby Ruskie.
Sosnowiec Główny - główny dworzec kolejowy w Sosnowcu, usytuowany w ścisłym centrum miasta, przy ulicy 3 Maja 16.
Pszczyna – stacja kolejowa w Pszczynie, w województwie śląskim, w Polsce.
Bielsko-Biała Główna – największa stacja i dworzec kolejowy na terenie Bielska-Białej, posiadający według klasyfikacji PKP kategorię B, na którym krzyżują się trzy linie kolejowe: 117, 139 i 190. Znajduje się na Dolnym Przedmieściu, przy ul. Warszawskiej.
Bielsko-Biała Wschód – stacja kolejowa w Bielsku-Białej, w województwie śląskim, w Polsce. Znajduje się w dzielnicy Obszary, przy ul. Piekarskiej, na trasie Bielsko-Biała Główna – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.
Gliwice, Bohaterów Getta Warszawskiego 12
Gliwice – węzłowa stacja kolejowa w Śródmieściu Gliwic przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12. Dworzec kolejowy w Gliwicach jest drugim pod względem wielkości dworcem kolejowym konurbacji górnośląskiej.
Gliwice, Pszczyńska 112
Gliwice Trynek – zlikwidowana wąskotorowa stacja kolejowa w Gliwicach zlokalizowana na linii Bytom Karb Wąskotorowy – Markowice Raciborskie Wąskotorowe (kilometr 19,3), w latach 1899–1945 początkowa stacja kolei Gliwice Trynek – Rudy – Racibórz.
Pilchowice – nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa w Pilchowicach, zlokalizowana w kilometrze 32,8 linii kolejowej Bytom Karb Wąskotorowy - Markowice Raciborskie Wąskotorowe Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.
Stary dworzec kolejowy w Katowicach − budynek dworca kolejowego w Katowicach wybudowany został na początku XX wieku przy ulicy Dworcowej. Przez dziesięciolecia był najważniejszym obiektem kolejowym Górnego Śląska.
Nędza Wąskotorowa – nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa w Nędzy zlokalizowana w kilometrze 55,0 linii kolejowej Bytom Karb Wąskotorowy - Markowice Raciborskie Wąskotorowe Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.
Nieborowice – nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa w Nieborowicach zlokalizowana w kilometrze 28,4 linii kolejowej Bytom Karb Wąskotorowy - Markowice Raciborskie Wąskotorowe.
Chybie – stacja kolejowa w Chybiu, w województwie śląskim, w Polsce. Znajduje się na wysokości 252 m n.p.m..
Cieszyn, Feliksa Hajduka 10
Cieszyn – stacja kolejowa w Cieszynie, w województwie śląskim, w Polsce.

Strony