Polska - Dworce kolejowe

Strony

Będzin, Śródmieście, Plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3
Będzin Miasto − stacja kolejowa w Będzinie, w województwie śląskim, w Polsce. Pierwotny budynek dworcowy, powstały w II połowie XIX wieku, szybko przestał odpowiadać potrzebom miasta, wobec częściowo drewnianej konstrukcji i małej kubatury.
Września – stacja kolejowa we Wrześni, w województwie wielkopolskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię D. W latach 60. budynek z czerwonej cegły został otynkowany i przemalowany na kolor beżowy. Natomiast wewnątrz przeszedł gruntowny remont.
Skierniewice – stacja kolejowa w Skierniewicach, w województwie łódzkim, w Polsce. Pierwszy budynek dworca powstał w 1845, drugi w roku 1873, wzniesiony w stylu gotyku angielskiego z wnętrzami neoklasycystycznymi, na przyjęcie cara Rosji, który odwiedzał swoją rezydencję w okolicach Skierniewic.
Zbąszynek – stacja kolejowa w Zbąszynku, w województwie lubuskim, w Polsce. W latach 1922 - 1939 był stacją graniczną po niemieckiej stronie.
Leszno – główny dworzec kolejowy w Lesznie w województwie wielkopolskim. Położony w centrum miasta, przy Dworcowej 1, pomiędzy ulicami: Towarową (Centrum) a Kilińskiego (Zatorze). Według kategoryzacji PKP posiada kategorię B.
Ruda Chebzie - stacja kolejowa w Chebziu, dzielnicy Rudy Śląskiej, w województwie śląskim. Od 19 października 2006 do listopada 2010 zespół stacyjny znajdował się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, jednak został z niego usunięty.
Czechowice-Dziedzice – stacja kolejowa w Czechowicach-Dziedzicach, w województwie śląskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię C. Stacja znajduje się przy Placu Wolności 3a.
Nowe Drezdenko – stacja kolejowa w Drezdenku (dawniej Driesen- Vordamm), w województwie lubuskim, w Polsce. Jedna z najstarszych stacji na trasie dawnej Królewskiej Kolei Wschodniej (Berlin – Królewiec).
Katowice Murcki − nieczynny przystanek kolejowy w Katowicach, w województwie śląskim, w Polsce. Przystanek powstał w 1852 roku, 18 lat później wybudowano dworzec. Stacja jest nieczynna, obsługiwała ruch lokalny Katowice Ligota - Tychy.
Międzyrzecz, pl. Powstańców Wielkopolskich 4
Międzyrzecz (w latach 1885–1945 z niem. Meseritz) – stacja kolejowa w Międzyrzeczu, w województwie lubuskim, w Polsce, oddana do użytku w 1885 roku wraz z linią kolejową relacji Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski (główną i najstarszą magistralą kolejową w okolicy), do połowy lat 90.
Nieszawa Waganiec – stacja kolejowa w Wagańcu, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce.
Choszczno - stacja kolejowa w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim, w Polsce.
Malbork – stacja kolejowa w Malborku, w województwie pomorskim, w Polsce. Stacja powstała w 1852 Budynek dworca (z 1891), budynek ekspedycji towarowej i szalet są wpisane do rejestru zabytków. Ostatnia renowacja miała miejsce w 2012.
Będzin - stacja kolejowa w Będzinie, w województwie śląskim, w Polsce. Jest to przelotowa stacja, położona pomiędzy Dąbrową Górniczą, a Sosnowcem. Obecnie posiada 6 torów głównych, z których tylko 3 (główne zasadnicze i jeden dodatkowy) są zelektryfikowane.
Braniewo – stacja kolejowa w Braniewie, w województwie warmińsko-mazurskim, w Polsce.
Mogielnica – dawna wąskotorowa stacja kolejowa w gminie Mogielnica, na trasie Grójeckiej Kolei Dojazdowej w województwie mazowieckim, w Polsce. Jest położona na terenie wsi Górki-Izabelin, ok. 5 km od Mogielnicy.
Otwock – stacja kolejowa w Otwocku, w województwie mazowieckim, w Polsce. Ze stacji Otwock można dojechać elektrycznymi pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich do centrum Warszawy, Pilawy i Dęblina. W okresie wakacji dojechać można też do Trójmiasta i Kołobrzegu.
Blachownia, Henryka Sienkiewicza 19
Blachownia − zlikwidowana stacja w Blachowni, w województwie śląskim, na końcu odgałęzienia od linii Częstochowa I - Herby Ruskie.

Strony