Rezerwat Bursztynowa Góra

0

Rezerwat przyrody Bursztynowa Góra – rezerwat przyrody nieożywionej (jedyny w województwie pomorskim), położony na wschodnim krańcu Pojezierza Kaszubskiego (utworzony w 1954 r., o powierzchni 5,03 ha) - w bliskim sąsiedztwie Gdańska. Ochronie podlegają wyeksploatowane wyrobiska kopalni odkrywkowej bursztynu, użytkowanej co najmniej od wczesnego średniowiecza. Wyrobiska, w większości zarośnięte, mają postać lejów, z których największy, w kształcie odwróconego stożka, ma około 40m średnicy i 15m głębokości. W porastającym go drzewostanie dominuje buk.

Najbliższe miejscowości to Bąkowo, Lublewo Gdańskie i Otomin. Rezerwat położony jest na skraju dużego kompleksu leśnego, zróżnicowanego pod względem zadrzewienia i ukształtowania terenu. Są to tereny wyjątkowo nadające się do spacerów, biegania oraz turystyki pieszej i rowerowej. Rezerwat jest udostępniony do zwiedzania dzięki ścieżce turystycznej, zaczynającej się przy parkingu w północno-zachodniej części wsi Bąkowo.

Rezerwat Bursztynowa Góra - nie napisano jeszcze przewodnika po tym miejscu oraz nie mamy jego zdjęć. Jeśli znasz to miejsce lub masz jego zdjęcia, to tutaj możesz napisać przewodnik lub dodać swoje zdjęcia.