Ratusz w Poznaniu - Rozrywka

0

Strony

Poznań, Stary Rynek 1
Ratusz w Poznaniu – renesansowy budynek stojący na poznańskim Starym Rynku, pełniący niegdyś funkcję ratusza. Z wieży ratuszowej codziennie odgrywany jest hejnał Poznania.
Muzeum Historii Miasta Poznania – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, który mieści się w poznańskim ratuszu. Eksponaty prezentowane są w reprezentacyjnych salach pierwszego piętra - z Salą Renesansową (tzw.
Poznań, Stary Rynek 3
Odwach w Poznaniu – budynek odwachu na Starym Rynku w Poznaniu powstał w XVIII w. Pierwszy drewniany budynek zastąpiono nowym, zbudowanym w latach 1783-1787 według projektu warszawskiego architekta Jana Chrystiana Kamsetzera, w stylu klasycystycznym.
Poznań, Stary Rynek 3
Telefon: +48 61 853 19 93
Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 - muzeum w Poznaniu, oddział Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych zlokalizowane w budynku Odwachu na Starym Rynku 3.
Poznań, Stary Rynek 45
Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu – muzeum instrumentów muzycznych w Poznaniu, jedyne tego rodzaju i tej wielkości w Polsce, trzecie co do wielkości w Europie, mieści się na Starym Rynku w trzech zabytkowych kamienicach (w tym w Kamienicy Grodzickich).
Poznań, Stary Rynek 84
Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza - muzeum biograficzne poświęcone Henrykowi Sienkiewiczowi, zlokalizowane w Poznaniu, na Starym Rynku 84 (róg ul. Zamkowej). Stanowi oddział Biblioteki Raczyńskich.
Poznań, Żydowska 32
Gmach Czytelni Żydowskiej - budynek w Poznaniu na Starym Mieście przy ulicy Żydowskiej 32na rogu z ulicą Dominikańską.
Poznań, Wodna 28
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – muzeum poświecone archeologii, zlokalizowane przy ulicy Wodnej w Poznaniu. Posiada cenne zbiory archeologiczne z terenów całej Polski oraz kolekcje pozaeuropejskie.
Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu – muzeum sztuki w Poznaniu, otwarte w 1965, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Poznań, Wroniecka 14
Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu – muzeum biograficzne poświęcone Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu, zlokalizowane w Poznaniu, na ul. Wronieckiej 14. Stanowi oddział Biblioteki Raczyńskich.
Poznań, Aleje Karola Marcinkowskiego 9
Muzeum Narodowe w Poznaniu (MNP) – muzeum sztuki w Poznaniu, narodowa instytucja kultury, założone w 1919 jako Muzeum Wielkopolskie w Poznaniu, od 1950 nosi obecną nazwę; wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 80) w 2005.
Poznań, Aleje Karola Marcinkowskiego 11
Muzeum Farmacji Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej - muzeum farmacji mieszczące się w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 11.
Poznań, pl. Wolnośći 19
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu – biblioteka miejska miasta Poznania, zbudowana w latach 1822–1828 zgodnie z pomysłem i z pieniędzy hrabiego Edwarda Raczyńskiego. Projekt opracował nieznany z nazwiska rzymski architekt lub Francuzi: Ch. Percier i P. F. Fontaine.
Poznań, Mostowa 7
Muzeum Bambrów Poznańskich – muzeum poświęcone kulturze i historii Bambrów poznańskich, zlokalizowane w Poznaniu, w budynku przy ul. Mostowej na Grobli, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Etnograficznego.
Poznań, Grobla 25
Muzeum Etnograficzne w Poznaniu – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Poznań, Ratajczaka 38/40
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu - główna biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako jedna z 17 w kraju otrzymuje egzemplarz obowiązkowy.
Poznań, Franciszka Ratajczaka 18
Poznań, 27 Grudnia 8/10
Teatr Polski w Poznaniu – zbudowany w latach 1873 - 1875 po długoletnich staraniach na uzyskanie zgody rządu pruskiego, według projektu Stanisława Hebanowskiego. Budynek stanął na podwórzu kamienicy w Poznaniu przy ul. 27 Grudnia (wówczas ul. Berlińska).
Poznań, J. Lubrańskiego 1
Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu – muzeum gromadzące szeroko rozumiane dzieła sztuki religijnej i przedmioty świadczące o duchowości człowieka. Jedna z najstarszych tego typu instytucji w kraju i jedna z pierwszych placówek muzealnych w Poznaniu.
Poznań, Święty Marcin 80/82
Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 - muzeum historyczne, zlokalizowane w Poznaniu, w Zamku Cesarskim, od strony Świętego Marcina.

Strony