Powiat kolski - Rozrywka

Zamek w Przedczu – zamek z XIV wieku zlokalizowany w miejscowości Przedecz w województwie wielkopolskim, powiecie kolskim, nad jeziorem Przedecz, przy ulicy Zamkowej. Obecnie częściowo zachowany w bryle kościoła, który pełni funkcję domu kultury.
Muzeum byłego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem – muzeum utworzone w lesie rzuchowskim, na terenie obozu Kulmhof (poz. w rej. zabytków A-508/249 z 17 czerwca 1994) oraz w ruinach miejscowego pałacu (poz. w rej. zabytków A-509/250 z 8 sierpnia 1994). Oddział Muzeum Okręgowego w Koninie.
Koło, Michała Kajki 50
Muzeum Technik Ceramicznych w Kole – jedyna tego typu jednostka muzealna w Polsce. Założona w 1975 r. Oprócz wystaw dotyczących ceramiki prezentuje też ekspozycje na temat historii miasta i inne. Siedziba mieści na terenie osiedla Stare Miasto.
Kopalnia Soli Kłodawa S.A. (KSK) – polska spółka akcyjna Skarbu Państwa, największa czynna kopalnia soli kamiennej w kraju, znajdująca się w Kłodawie, w powiecie kolskim, województwie wielkopolskim. Obecnie trwają prace nad utworzeniem w kopalni uzdrowiska.