Powiat lubaczowski - Cerkiew

Strony

Cerkiew Opieki NMP w Starych Oleszycach (murowana) - parafialna cerkiew greckokatolicka w Starych Oleszycach. Zbudowana w 1913 na planie krzyża greckiego z kopułą. Wnętrze zdobi cenna polichromia. W latach 1947 - 1989 służyła jako magazyn.
Oleszyce, Jana III Sobieskiego
Cerkiew św. Onufrego w Oleszycach – parafialna cerkiew greckokatolicka w Oleszycach.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dachnowie.
Cerkiew św. Mikołaja w Lubaczowie - świątynia została wybudowana w 1883 roku w stylu eklektycznym. Jest to cerkiew murowana na planie krzyża łacinskiego posiadająca kopułę na przecięciu naw. XVIII-wieczny ikonostas z cerkwi w Lubaczowie znajduje się w greckokatolickiej katedrze w Przemyślu.
Cerkiew pod wezwaniem św. Paraskewy – prawosławna cerkiew (następnie greckokatolicka, obecnie muzealna) w Radrużu w powiecie lubaczowskim z XVI w.
Narol, Krupiecka
Cerkiew Ofiarowania MB w Świątyni w Krupcu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Narolu, w przysiółku Krupiec.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu z XVI w. – należy do najstarszych obiektów drewnianego budownictwa cerkiewnego w Polsce.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Dziewięcierzu – nieistniejąca drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dziewięcierzu.
Cieszanów, Księdza Ignacego Skorupki
Cerkiew św. Jerzego w Cieszanowie – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Cieszanowie. Cerkiew wzniesiona w 1900, na miejscu starszej, drewnianej cerkwi z 1804. Należała do greckokatolickiej parafii w Nowym Siole. Polichromia autorstwa Grzegorza Kuźniewicza.
Cerkiew Opieki Najświętszej Maryi Panny w Wólce Żmijowskiej - drewniana cerkiew z lat 1894 - 1896 (według niektórych źródeł z 1786 roku). Poświęcona w 1896 roku przez ks. Kiryła Obuszkiewicza, proboszcza parafii w Żmijowiskach. Po 1947 roku nieużytkowana.
Cerkiew św. Mikołaja w Hucie Różanieckiej – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Hucie Różanieckiej. Cerkiew zbudowana została w latach 1853/1854, w miejscu starszej, drewnianej cerkwi. Cerkiew należała parafii greckokatolickiej w Płazowie.
Wola Wielka – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w gminie Narol. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa przemyskiego.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Moszczanicy – drewniana cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Moszczanicy.
Cerkiew św. Eliasza Proroka w Nowym Siole – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Nowym Siole.
Parafia św. Józefa Robotnika w Werchracie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Narol, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Cerkiew św. Dymitra Męczennika w Łukawcu – zabytkowa, nieużytkowana, drewniana cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w miejscowości Łukawiec. Wybudowana w 1701 roku i przebudowana w 1923. W latach sześćdziesiątych XX wieku, zmieniono ją w magazyn. W roku 1987 spłonęła w pożarze.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Nowym Lublińcu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Nowym Lublińcu.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Starym Lublińcu. Cerkiew wzniesiona w 1927, zbudowana w miejscu starszej, drewnianej cerkwi z 1607, remontowanej w 1700. Należała do greckokatolickiej parafii w Nowym Lublińcu.

Strony