Powiat lubaczowski - Architektura

Strony

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkich Oczach – parafia rzymskokatolicka w Wielkich Oczach, w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Radymno II. Erygowana w XVIII wieku.
Lubaczów, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół św. Stanisława Biskupa w Lubaczowie – eklektyczna świątynia rzymskokatolicka w Lubaczowie
Ratusz w Lubaczowie – budynek mieszczący się w zachodniej pierzei rynku w Lubaczowie, obecnie zamienionego na park. Jest to budowla z 1889, murowana dwukondygnacyjna. Posiada wieżyczkę zegarową. Na wieżyczce znajduje się balkon.
Oleszyce, Jana III Sobieskiego
Cerkiew św. Onufrego w Oleszycach – parafialna cerkiew greckokatolicka w Oleszycach.
Cerkiew Opieki NMP w Starych Oleszycach (murowana) - parafialna cerkiew greckokatolicka w Starych Oleszycach. Zbudowana w 1913 na planie krzyża greckiego z kopułą. Wnętrze zdobi cenna polichromia. W latach 1947 - 1989 służyła jako magazyn.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Dziewięcierzu – nieistniejąca drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dziewięcierzu.
Cerkiew św. Mikołaja w Hucie Różanieckiej – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Hucie Różanieckiej. Cerkiew zbudowana została w latach 1853/1854, w miejscu starszej, drewnianej cerkwi. Cerkiew należała parafii greckokatolickiej w Płazowie.
Ratusz w Narolu - siedziba władz miejskich znajdująca się w mieście Narol, w województwie podkarpackim.
Ratusz w Oleszycach – zabytkowa siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach, w województwie podkarpackim. Mieści się pośrodku Rynku.
Lubaczów, Adama Mickiewicza 24

Strony