Powiat przeworski - Cerkiew

Cerkiew Pokrow Bogarodzicy w Kańczudze - drewniana cerkiew greckokatolicka, zbudowana w 1740 w Kańczudze. Cerkiew została odnowiona w 1911, później kilkakrotnie przebudowywana.
Cerkiew św. Mikołaja (Kościół filialny św. Andrzeja Boboli) w Krzeczowicach – drewniana cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Krzeczowicach koło Przeworska.
Cerkiew Zaśnięcia NMP w Rudce – drewniana cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Rudce koło Przeworska.
Parafię w Hadlach Szklarskich erygował w roku 1946 biskup Fr. Barda. Wierni zajęli opuszczoną cerkiew greckokatolicką, którą przystosowano do liturgii rzymskiej, a w następnych latach odrestaurowano i nieznacznie powiększono. Dawna, murowana cerkiew filialna p.w.
Sieniawa, Władysława Sikorskiego 9
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Sieniawie – świątynia jest dawnom cerkwiom parafialnom pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, murowaną z 1753 roku (w latach 1788–1947 pełnił funkcję cerkwi greckokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela), obecnie jest tam dom przedpogrzebowy.
Cerkiew św. Mikołaja w Leżachowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Leżachowie. Cerkiew zbudowana została w 1796, po pożarze starszej, drewnianej cerkwi. Parafia należała do dekanatu jarosławskiego, po I wojnie światowej do dekanatu sieniawskiego.
Cerkiew Najświętszego Serca Jezusa w Dobrej – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dobrej.
Cerkiew Narodzenia NMP w Pełnatyczach – murowana cerkiew greckokatolicka, zbudowana w 1798, odnowiona 1911, znajdująca się w Pełnatyczach. Była to cerkiew parafialna, której podlegały cerkwie w Czelatycach, Rożniatowie i Roźwienicy.