Mazowieckie - Cerkiew

Strony

Ostrołęka, I Armii Wojska Polskiego 44
Kościół pw. św. Wojciecha w Ostrołęce – parafialny kościół rzymskokatolicki zbudowany w roku 1890. Pierwotnie była to cerkiew prawosławna, wybudowana na terenie ówczesnych koszar rosyjskich w Ostrołęce. Kościół znajduje się w dzielnicy przemysłowej Ostrołęki - Wojciechowicach.
Warszawa, al. Solidarności 52
Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie – cerkiew prawosławna przy alei Solidarności 52 w Warszawie, wzniesiona w II poł.
Siedlce, Brzeska 15
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Siedlcach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Brzeskiej 15.
Cerkiew św. Aleksandry w Stanisławowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Warszawa diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chłopkowie – kościół rzymskokatolicki w Chłopkowie, wzniesiony w 1890 jako cerkiew prawosławna.
Grodzisk, Grodzisk koło Sterdyni 4
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Grodzisku – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Sterdyń.
Warszawa, Szwoleżerów 2
Katedra Świętego Ducha w Warszawie – główna świątynia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w Warszawie przy ul. Szwoleżerów 2, u zbiegu tej ulicy z ul. Czerniakowską.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Makarówce – parafia rzymskokatolicka w dekanacie łosickim. Parafia erygowana w 1935 r. Kościół drewniany, dawniej cerkiew unicka, następnie prawosławna, został wybudowany ok. 1685 r. Nie posiada wyraźnych cech stylowych.
Warszawa, Wolska 138
Cerkiew pod wezwaniem św. Jana Klimaka w Warszawie — prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Warszawa diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew św. Mikołaja w Gostyninie – murowana cerkiew, wzniesiona w 1890. W 1911 przekazana została utworzonej w tym samym roku w Gostyninie parafii prawosławnej. Po 1918 rozebrano dzwonnicę, a cerkiew pozbawiono funkcji religijnej. Obecnie mieszczą się tu mieszkania socjalne.
Cerkiew św. Szymona Słupnika w Czołomyjach – murowana świątynia z 1859 roku, pierwotnie cerkiew unicka, w latach 1875-1919 cerkiew prawosławna, obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. śś. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.
Pruszków, Tworki, Partyzantów 2/4
Kościół Przemienienia Pańskiego w Pruszkowie – rzymskokatolicki kościół w Pruszkowie, w Tworkach, w kompleksie zabudowań Szpitala Tworkowskiego. Wzniesiony w latach 1904-1906 jako prawosławna cerkiew.
Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela – kościół rzymskokatolicki w Mszannej, wzniesiony jako cerkiew prawosławna.
Wirów, Aleja Jana Pawła II 2a
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Wirowie - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu drohiczyńskiego (nadbużańskiego). Erygowana 10 czerwca 1919. Mieści się przy al. Jana Pawła II 1.
Warszawa, Miodowa 16
Parafia Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie – parafia greckokatolicka w Warszawie, w dekanacie olsztyńskim archieparchii przemysko-warszawskiej. Założona w 1784; ponownie 1938. Mieści się przy ulicy Miodowej.
Warszawa, Paryska 27
Cerkiew pod wezwaniem Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogurodzicy – prawosławna cerkiew w Warszawie. Mieści się na Saskiej Kępie, przy ulicy Paryskiej 27.
Wołomin, Generała Augusta Emila Fieldorfa 12
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wołominie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Warszawa diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Augusta Emila Fieldorfa 12.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół w Gródku, w dekanacie Drohiczyn diecezji drohiczyńskiej. Wzniesiony jako cerkiew unicka, następnie prawosławna.
Kościół św. Anny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rogowie, w dekanacie sokołowskim diecezji siedleckiej. Wzniesiony jako cerkiew unicka, na miejscu starszej cerkwi prawosławnej.

Strony