Powiat hajnowski - Atrakcje

Strony

Białowieski Park Narodowy – położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim, utworzony z Nadleśnictwa Rezerwat jako Park Narodowy w Białowieży obowiązującym od 4 sierpnia 1932 roku Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Reform Rolnych, restytuowany w obecnej formie z mocy ro
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Dubinach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Szkolnej.
Cerkiew pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Klejnikach – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Klejnikach, w dekanacie Narew diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika w Hajnówce – rzymskokatolicki Kościół parafialny w Hajnówce, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji drohiczyńskiej. Jedyny rejestrowany zabytek miasta.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy w Kośnej – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kleszczele diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Białowieży – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Sportowej.
Hajnówka, Księdza Antoniego Dziewiatowskiego 11
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy ks. Antoniego Dziewiatowskiego.
Parafia św. Cyryla i Metodego i Matki Bożej Fatimskiej - parafia rzymskokatolicka w Hajnówce, powiat hajnowski, województwo podlaskie.
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie – prawosławna cerkiew w Nowoberezowie. Należy do parafii pod tym samym wezwaniem, która z kolei działa w ramach dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej. Zbudowana w latach 1873-1876 na potrzeby utworzonej najpóźniej w XVI w.
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Kleszczelach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kleszczele diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy 1 Maja.
Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – parafia rzymskokatolicka w Czeremsze.
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Puchłach – prawosławna cerkiew parafialna. W strukturach Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego należy do dekanatu Narew diecezji warszawsko-bielskiej.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Lewkowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana w Czeremsze-Wsi – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Matki Bożej Miłującej w Czeremsze, w dekanacie Kleszczele diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Narewce – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza 58.
Kaplica pod wezwaniem św. Tomasza (Grobowiec Bazylewskich) w Dubinach – prawosławna kaplica cmentarna. Należy do parafii Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Dubinach, w dekanacie Hajnówka diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Dubiczach Cerkiewnych – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kleszczele diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Trześciance – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Narew diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kleszczele, Kościelna 1
Kościół Świętego Zygmunta Burgundzkiego w Kleszczelach – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Kleszczele, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Hajnówka diecezji drohiczyńskiej.

Strony