Pałac Komisji Rządowej Przychodu i Skarbu - Wieżowce

Strony

Warszawa, Plac Bankowy 2
Błękitny Wieżowiec (oficjalna nazwa Blue Tower Plaza, znany też jako Srebrny Wieżowiec, a dawniej Złocisty lub Złoty Wieżowiec) – budynek zlokalizowany przy placu Bankowym w Warszawie.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 24
PZU Tower – warszawski wieżowiec znajdujący się na rogu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej. Był budowany od 1997 do 2000 roku. Jego pierwsza nazwa to Les Tours Business Research Center. Została ona zmieniona, gdy wieżowiec kupiła największa polska firma ubezpieczeniowa PZU.
Warszawa, Zielna 37/39
PAST (od pierwszych liter nazwy drugiego właściciela, Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, potocznie PAST-a) – pierwszy warszawski wysokościowiec wzniesiony w latach 1906–1908 przy ul. Zielnej 39 zaprojektowany przez Bronisława Brochwicz-Rogoyskiego.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 21
Hotel Westin w Warszawie zbudowany został przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II. Budynek ma 94 metry wysokości i 22 kondygnacje naziemne, a wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Uroczyste otwarcie hotelu nastąpiło we wrześniu 2003. Kosztował on około 79,5 mln euro.
Spektrum (dawniej TP S.A. Tower lub Twarda Tower) – wieżowiec biurowy przy ulicy Twardej 18 w Warszawie, była siedziba Telekomunikacji Polskiej.
Warszawa, Emilii Plater 53
Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Mieści się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum miasta.
Rondo 1 – wieżowiec biurowy o łącznej wysokości 192 m znajdujący się w Warszawie przy Rondzie ONZ.
Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 9
Prudential – warszawski wieżowiec, wybudowany w latach 1931-1933 w stylu art déco, jako siedziba angielskiego Towarzystwa Ubezpieczeń „Prudential” (Przezorność).
Warszawa, Emilii Plater 49
Telefon: 22 328 8888
Hotel InterContinental – pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie, zlokalizowany pomiędzy ulicami Emilii Plater, Śliską i Sosnową, który zaprojektował zespół architektów pod kierownictwem nieżyjącego już Tadeusza Spychały.
Warszawa, Stanisława Moniuszki 1A
TP S.A. Office Building – wieżowiec w Warszawie o wysokości 70 m. Budynek został otwarty w 2001, posiada 22 kondygnacje.
Warszawa, Grzybowska 45
Budynek JM Tower (znany wcześniej pod nazwą Żelazna Tower) – wieżowiec w warszawskiej dzielnicy Wola, u zbiegu ulic Żelaznej i Grzybowskiej, w miejscu gdzie znajdowały się piwnice, w których w PRLu dojrzewało wino, a przed wojną mieściły się piwnice Browaru Haberbusch i Schiele.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 15
Ilmet – najniższy z budynków zaliczanych do wysokich warszawskich wieżowców (o wysokości powyżej 100 m). Znajduje się przy rondzie ONZ, choć jego oficjalny adres to aleja Jana Pawła II. Budowę zakończono w 1997.
Intraco I – jeden z pierwszych wybudowanych w Warszawie drapaczy chmur, zbudowany w latach 1973–1975 przez szwedzką firmę BPA Byggproduktion AB z przeznaczeniem dla zagranicznych przedstawicielstw techniczno-handlowych.
Warszawa, Bonifraterska 17
North Gate (dawniej znany jako Centrum Belvedere) – warszawski wieżowiec biurowy klasy A, który od maja 2006 roku do wiosny 2008 był budowany w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, między wieżowcem Intraco I i stadionem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, przy hotelu Ibis.
Pałac Kultury i Nauki (PKiN, poprzednio Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina) – najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej), w centrum Warszawy na placu Defilad. Własność miasta stołecznego Warszawy. Obiektem zarządza miejska spółka Zarząd Pałacu Kultury i Nauki Sp. z o.o.
Warszawa, Grzybowska 53
Pekao Tower (Gmach im. dr. Mariana Kantona) to biurowiec i zarazem warszawski wieżowiec wzniesiony w pierwszej połowie lat 90. XX wieku przy wolskim odcinku ulicy Grzybowskiej dla Pekao SA. Mieści się tu główna siedziba tego dużego polskiego banku.
Złota 44 – wieżowiec mieszkalny w Warszawie przy ul.
Platinum Towers – zespół dwóch 22 piętrowych budynków apartamentowych, zlokalizowany pomiędzy ulicą Grzybowską i Wronią, nieopodal Hotelu Hilton i przyszłego wysokościowca IGD Apartment Tower. Budowany w latach 2007-2009.
Warszawa, Grzybowska 63
Hotel Hilton (ang. Hilton Warsaw Hotel) – pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie, zlokalizowany na rogu ulic Grzybowskiej i Wroniej, oddalony od Dworca Centralnego o 1,8 km. Należy do międzynarodowej sieci hotelowej Hilton. Hotel dysponuje 314 pokojami hotelowymi i apartamentami.
Warsaw Trade Tower (WTT) (ang. Warszawska Wieża Handlowa) – jeden z dwóch, obok Pałacu Kultury i Nauki, budynków w Warszawie o wysokości przekraczającej 200 metrów. Zbudowany w latach 1997-1999 przez koreański koncern Daewoo, który w 2002 sprzedał obiekt amerykańskiej firmie Apollo-Rida.

Strony