Pałac Komisji Rządowej Przychodu i Skarbu - Atrakcje

0

Strony

Warszawski Pałac Komisji Rządowej Przychodu i Skarbu w Warszawie znajduje się przy placu Bankowym 3/5.
Plac Bankowy (w latach 1951–1989 plac Dzierżyńskiego) – jeden z głównych placów Warszawy.
Pomnik Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie – nieistniejący obecnie pomnik Feliksa Dzierżyńskiego stojący w latach 1951-1989 na placu Bankowym w Warszawie, wówczas przemianowanym na plac Feliksa Dzierżyńskiego.
Pomnik Juliusza Słowackiego w Warszawie – odsłonięty w 29 września 2001 r. pomnik narodowego wieszcza znajdujący się w centralnej części pl. Bankowego w Warszawie.
Pałac Ministra Skarbu zwany także Pałacem Ministrów Skarbu − pałac znajdujący się w Warszawie przy placu Bankowym 3/5.
Pomnik Stefana Starzyńskiego na Placu Bankowym w Warszawie jest jednym z dwóch warszawskich pomników poświęconych pamięci prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Jest dziełem rzeźbiarza Andrzeja Renesa.
Warszawa, Plac Bankowy 2
Błękitny Wieżowiec (oficjalna nazwa Blue Tower Plaza, znany też jako Srebrny Wieżowiec, a dawniej Złocisty lub Złoty Wieżowiec) – budynek zlokalizowany przy placu Bankowym w Warszawie.
Warszawa, Plac Bankowy 1
Muzeum Kolekcji Jana Pawła II zbioru państwa Zbigniewa Karola (1919-1998) i Janiny (1928) Porczyńskich w Warszawie założone zostało w 1986 r. Kolekcję państwo Porczyńscy gromadzili od roku 1981. W Warszawie obrazy zostały pokazane po raz pierwszy w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej 5 listopada 1987.
Warszawa, Plac Bankowy 1 / Elektoralna 2a
Gmach Banku Polskiego – budynek który powstał z przeznaczeniem na siedzibę Banku Polskiego i giełdy papierów wartościowych. Obecnie mieści Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II. Pełni funkcje głównie kulturową i rozrywkową. Ma 3 kondygnacje. Budowa Banku trwała trzy lata: od 1825 do 1828.
Warszawa, Elektoralna 2
Telefon: +48 22 581 93 99
Budynek Głównego Urzędu Miar w Warszawie – budynek w Warszawie przy ul. Elektoralnej 2 będący siedzibą Głównego Urzędu Miar.
Warszawa, Aleja Solidarności 93
Kamienica przy al.Solidarności 93 – zabytkowy budynek powstały w 1910 roku, z inicjatywy Michała Róga. Obecnie znajduje się tam Teatr Kamienica, którego właścicielem jest polski aktor Emilian Kamiński.
Warszawa, Aleja Solidarności 93
Telefon: +48 22 624 01 99
Teatr Kamienica – prywatny teatr dramatyczny w Warszawie, założony i prowadzony przez Emiliana Kamińskiego.
Ulica Tłomackie w Warszawie – obecnie ulica między al. „Solidarności” i ul. Antonia Corazziego, dawniej ulica łącząca Bielańską i Leszno.
Warszawa, Al. Solidarności
Gruba Kaśka na Tłomackiem – popularna nazwa klasycystycznej studni pochodzącej z XVIII wieku, zlokalizowanej w Warszawie pośrodku pasa jezdni al. „Solidarności” u zbiegu z placem Bankowym i ulicą Andersa.
Warszawa, Aleja Solidarności 79
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma (ŻIH) z siedzibą w Warszawie zajmuje się badaniami nad dziejami i kulturą Żydów w Polsce.
Warszawa, al. Solidarności 74
Kościół ewangelicko-reformowany w Warszawie – jeden z zabytkowych kościołów Warszawy. Jest siedzibą parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Mieści się w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Muranów. ↑ Rejestr zabytków nieruchomych m. st. Warszawy. .
Warszawa, Senatorska 38
Gmach dawnego banku Wilhelma Landaua znajdujący się przy ulicy Senatorskiej w Warszawie jest najlepiej zachowanym budynkiem w stylu secesyjnym w Warszawie.
Warszawa, Śródmieście, Senatorska 38/40
Telefon: 225512800
Pałac Mniszchów – pałac znajdujący się przy ul. Senatorskiej 38/40 w Warszawie.
Warszawa, Plac Bankowy 1
Warszawa, Senatorska 40
Figura św. Jana Nepomucena – znajdująca się w Warszawie przy ulicy Senatorskiej figura świętego Jana Nepomucena, ufundowana w 1731 roku przez marszałka wielkiego koronnego Józefa Wandalina Mniszcha, jego żonę Konstancję z Tarłów oraz ich dzieci, a wykonana przez Giovanniego Liverottiego.

Strony