Kamienica przy Placu Szczepańskim 2 - Muzea

Strony

Kraków, pl. Szczepański 9 / Szczepańska 11
Kamienica Szołayskich – zabytkowa, 2-piętrowa kamienica starego Krakowa, zlokalizowana na rogu placu Szczepańskiego 9 i ul. Szczepańskiej 11.
Kraków, Rynek Główny 35
Pałac pod Krzysztofory, popularnie zwany Krzysztofory lub niepr. pod Krzysztoforami – zabytkowa kamienica w Krakowie przy ul. Szczepańskiej 2 na rogu Rynku Głównego 35. Siedziba między innymi Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, ze stałą ekspozycją Z dziejów i kultury Krakowa.
Kraków, Rynek Główny 35
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – muzeum historyczne założone w 1899 roku, którego główna siedziba mieści się w Pałacu pod Krzysztofory przy Rynku Głównym 35 w Krakowie.
Kraków, Juliana Dunajewskiego 3
Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie jest jedynym na świecie muzeum ubezpieczeń. Znajduje się przy ulicy J. Dunajewskiego 3. Przedstawia ponad dwustuletnią historię istnienia i działalności polskich towarzystw ubezpieczeniowych.
Kraków, Karmelicka 19
Muzeum Ojców Karmelitów w Krakowie na Piasku – jedno z krakowskich muzeów kościelnych.
Kraków, Rynek Główny
Kościół św. Wojciecha – kościół znajdujący się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym.
Kraków, Świętego Jana 19
Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, otwarte w 1878. Jego początki sięgają roku 1801 i zbiorów księżnej Izabeli Czartoryskiej, prezentowanych w jej puławskim muzeum. Z końcem XIX wieku zbiory przeniesiono do Krakowa.
Kraków, Floriańska 25
Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum założone w Krakowie w 1946 r. gromadzące eksponaty z zakresu historii farmacji i techniki farmaceutycznej.
Kraków, pl. Mariacki 3
Kamienica Hipolitów – jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, usytuowany przy placu Mariackim w Krakowie. W dwupiętrowej kamienicy mieści się stała wystawa pt. Dom mieszczański, która pokazuje, jak mieszkali krakowianie od XVII do XIX wieku.
Kraków, Pijarska 8
Arsenał Miejski – położony jest przy ulicy Pijarskiej na Starym Mieście w Krakowie. Obecnie mieści się w nim ekspozycja części zbiorów Muzeum Książąt Czartoryskich. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo małopolskie (pol.). 30 września 2014. .
Kraków, Floriańska 41
Dom Jana Matejki w Krakowie, muzeum poświęcone Janowi Matejce, założone w 1895, od 1904 oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.
Kraków, Krupnicza 26
Dom Józefa Mehoffera – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie poświęcony artyście Józefowi Mehofferowi, znajdujący się w Krakowie przy ulicy Krupniczej 26.
Barbakan w Krakowie (zwany też potocznie Rondlem) – barbakan, najbardziej wysunięta na północ część fortyfikacji miejskich w Krakowie.
Kraków, Plac Świętego Ducha 4
Archiwum Artystyczne i Biblioteka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – ośrodek dokumentacji pracy artystycznej Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz informacji naukowej dotyczącej dziejów krakowskiego teatru XIX i XX wieku o charakterze placówki muzealnej.
Kraków, Piłsudskiego 12
Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (także Muzeum Czapskich) – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie mieszczący się w pałacu Czapskich przy ulicy J. Piłsudskiego 12.
Kraków, Mikołajska 18
Muzeum i Archiwum Marii Angeli Truszkowskiej – Błogosławionej Założycielki Sióstr Felicjanek – jedno z krakowskich muzeów kościelnych, zlokalizowane w zabytkowym budynku, będącym domem zakonnym Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, a znajdującym się przy ul. Mikołajskiej 18, na rogu z ul. św. Krzyża 8.
Kraków, Senacka 2
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN w Krakowie – muzeum geologiczne mieszczące się w krakowskim ośrodku badawczym Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.
Kraków, Senacka 3
Muzeum Archeologiczne w Krakowie – najstarsza tego typu placówka w Polsce, powstała w 1850 roku.
Kraków, Kanonicza 19
Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie – muzeum w Krakowie mieszczące się w kamienicach 19-21 przy ulicy Kanoniczej. Kamienica pod numerem 19 nosi nazwę Domu św. Stanisława, a pod 21 nazywana jest Domem Dziekańskim.
Kraków, al. Mickiewicza 30
Muzeum Geologiczne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – muzeum geologiczne działające w ramach Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej.

Strony