Gmina Łambinowice

0

Gmina Łambinowice - gmina wiejska w województwie opolskim, w powiecie nyskm.

Warto zobaczyć

Kościół pod wezwaniem św. Mateusza w Mańkowicach - w miejscowości Mańkowice w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Łambinowice. Kościół filialny należący do parafii pod wezwaniem św. Marcina Biskupa, w Jasienicy Dolnej, w Dekanacie Skoroszyce, w Diecezji Opolskiej.
Kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Łambinowicach - w miejscowości Łambinowice w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Łambinowice. Kościół parafialny należący do parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny, w Łambinowicach, w Dekanacie Skoroszyce, w Diecezji Opolskiej.
Kościół św. Floriana w Sowinie - kościół filialny należący do parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Przechodzie, w Dekanacie Niemodlin.
Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Malerzowicach Wielkich – w miejscowości Malerzowice Wielkie w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Łambinowice. Kościół filialny należący do parafii pod wezwaniem św.
Kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bielicach - w miejscowości Bielice w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Łambinowice. Kościół parafialny należący do parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w Bielicach, w Dekanacie Skoroszyce, w Diecezji Opolskiej.
Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach – tereny byłych obozów jenieckich wraz cmentarzami i pomnikami położone na obszarze gminy Łambinowice (województwo opolskie, powiat nyski). Tereny pierwotnie związane z wsią Lamsdorf (Landkreis Falkenberg O.S.), w pobliżu której utworzono na początku lat 70.
Kościół pod wezwaniem św. Marcina Biskupa w Jasienicy Dolnej - w miejscowości Jasienica Dolna w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Łambinowice. Kościół parafialny należący do parafii pod wezwaniem św. Marcina Biskupa, w Jasienicy Dolnej, w Dekanacie Skoroszyce, w Diecezji Opolskiej.