Gmina Korfantów

0

Gmina Korfantów - gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, w powiecie nyskm.

Warto zobaczyć

Kościół pielgrzymkowy pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce Pielgrzymkowy kościół filialny na Szwedzkiej Górce, w pobliżu Przydroża Małego, należący do parafii pod wezwaniem św. Floriana w Przydrożu Małym, w Dekanacie Biała, w Diecezji opolskiej.
Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przydrożu Wielkim Kościół filialny w Przydrożu Wielkim, należący do utworzonej w 1989 roku, parafii pod wezwaniem św. Floriana w Przydrożu Małym, w Dekanacie Biała, w Diecezji opolskiej.
Kościół Świętej Trójcy stoi na niewielkim wzgórzu, w północnej części Korfantowa - miasteczka leżącego w powiecie nyskim, na Opolszczyźnie. Data powstania kościoła nie jest znana. Na podstawie wyglądu portalu wejścia głównego można jednak przyjąć, że został wzniesiony pod koniec XIII w.
Rezerwat przyrody "Blok" – leśny rezerwat o powierzchni 6,56 ha utworzony na mocy zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 14.09.1959 na terenie lasów Nadleśnictwa Prószków w Borach Niemodlińskich, położony w gminie Korfantów w powiecie nyskim w województwie opolskim.
Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ścinawie Małej Kościół parafialny, należący do parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ścinawie Małej, w Dekanacie Biała, w Diecezji opolskiej.
Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kuźnicy Ligockiej - kościół filialny należący do parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Korfantowie, w Dekanacie Niemodlin.
Kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Przechodzie