Gmina Dębnica Kaszubska

0

Gmina Dębnica Kaszubska - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie słupskm.

Warto zobaczyć

Konitopskie Jezioro (kaszb. Jezoro Kònitòwsczé) - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej, na północnym skraju obszaru leśnego Parku Krajobrazowego Doliny Słupi, w pobliżu wsi Gałęzów i Niepoględzie w woj. pomorskim, w pow. słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska.
Konradowo (także Strzegomino, d. Jezioro koło PGR Niemcewo) (kaszb. Kònradowò) – jeziororetencyjne na rzece Słupi w Polsce położone na obszarze Wysoczyzny Polanowskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, na terenie gminy Kołczygłowy.
Jezioro Dobrskie (kaszb. Jezoro Dabrzewsczé) - przepływowe jezioro rynnowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej, w gminie Dębnica Kaszubska, powiatu słupskiego, leżące na terenie Wysoczyzny Polanowskiej.
Krzynia (także Krzemień, kaszb. Krziniò) – jeziororetencyjne na rzece Słupi w Polsce, położony na obszarze Wysoczyzny Polanowskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, na terenie gminy Dębnica Kaszubska.
Jezioro Głębokie (kaszb. Jezoro Głãbòczé) - jezioro w woj. pomorskim, w pow. słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska.
Park Krajobrazowy Dolina Słupi – park krajobrazowy położony w okolicach miasta Słupska, obejmujący dolinę rzeki Słupi.
Rybiec - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej, na południowym skraju obszaru leśnego Parku Krajobrazowego Doliny Słupi, w gminie Dębnica Kaszubska, powiat słupski, województwo pomorskie, na obrzeżach wsi Podwilczyn. Powierzchnia całkowita: 14,2 ha.