Ulica Mordechaja Anielewicza - Architektura

0

Strony

Ulica Mordechaja Anielewicza – ulica warszawskiego Muranowa, biegnąca od ul. Andersa do Karolkowej.
Ulica Dzielna w Warszawie - jedna z ulic warszawskiego osiedla Muranów, biegnąca od ul. Zamenhofa do Okopowej.
Aleja Jana Pawła II – jedna z najważniejszych ulic Warszawy, biegnąca od Alej Jerozolimskich do alei Wojska Polskiego.
Ulica Karmelicka w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego osiedla Muranów, zaczynająca się ślepo w pobliżu Alei „Solidarności” i biegnąca na północ do ul. Stawki. Na odcinku ul. Lewartowskiego – ul. Stawki posiada ścieżkę rowerową.
Warszawa, Józefa Lewartowskiego
Pomnik Willy’ego Brandta – monument znajdujący się na skwerze Willy’ego Brandta, u zbiegu ulic Lewartowskiego i Karmelickiej, na warszawskim Muranowie.
Ulica Smocza – ulica o długości około 1,1 kilometra położona na osiedlu Muranów, w obszarze MSI Nowolipki w dzielnicy Wola, przebiegająca od Nowolipia do Stawek. Ulica rozpoczyna się od skrzyżowania z Nowolipiem, po czym kieruje się na północ przecinając kolejno ulice: Nowolipki, Dzielną, Pawią,
Ulica Miła – jedna z ulic warszawskiego osiedla Muranów, biegnąca od ul. Dubois do ul. Esperanto.
Pomnik Żegoty w Warszawie – pomnik znajdujący się w Warszawie, na skwerze przy ulicy Ludwika Zamenhofa.
Pomnik Bohaterów Getta – pomnik na warszawskim Muranowie poświęcony mieszkańcom getta warszawskiego, wzniesiony w pobliżu miejsca pierwszego starcia bojowników żydowskich z hitlerowcami w czasie powstania w warszawskim getcie w 1943.
Bunkier Anielewicza – nieistniejący schron (bunkier), który znajdował się na rogu ulic Miłej i Dubois (adres przedwojenny Miła 18) na warszawskim Muranowie.
Ulica Ludwika Zamenhofa – długa na ok. 600 metrów ulica na osiedlu Muranów łącząca Nowolipki ze skrzyżowaniem ulic Dubois i Miłej.
Ulica Nowolipie – dawna droga narolna utworzonej w XVII wieku jurydyki Nowolipie, należącej do klasztoru panien brygidek. Pierwotna nazwa ulicy to Nowo Lipie, na pamiątkę nazwy wsi Lipie, gdzie znajdowała się pierwsza siedziba zakonu. Nazwa ulicy została nadana oficjalnie w 1770.
Warszawa, Stawki 4/6/8
Pomnik Umschlagplatz (pełna nazwa Mur – Pomnik Umschlagplatz) – pomnik znajdujący się w Warszawie przy ulicy Stawki, na terenie dawnego placu przeładunkowego, skąd w latach 1942–1943 Niemcy wywieźli do obozu zagłady w Treblince i obozów w dystrykcie lubelskim ponad 300 tysięcy Żydów z warszawskiego g
Ulica Nowolipki w Warszawie – jedna z głównych ulic osiedla Muranów, biegnąca od al. W. Andersa do ul. Wolność.
Pomnik Żołnierza 1 Armii Wojska Polskiego, nazywany także Pomnikiem Żołnierzy 1 Armii WP lub Pomnikiem Żołnierza – pomnik w Warszawie przy ul. gen. Andersa na Muranowie w dzielnicy Śródmieście.
Warszawa, Aleja Solidarności 80
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Panny Marii (zwany też Kościołem Przesuwanym) znajduje się przy al. Solidarności 80 (dawniej ul. Leszno 32) w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy Trasie W-Z.
Warszawa, Muranów, Nowolipie 2
Pałac Mostowskich (Hilzenów) – pierwszy zrekonstruowany budynek po wojnie na placu Bankowym, stojący przy ul. Nowolipie 2, obecnie siedziba Komendy Stołecznej Policji.
Warszawa, Śródmieście, Aleja Solidarności 74a
Pałac Działyńskich – warszawski pałac znajdujący się przy al. „Solidarności” 74a, za kościołem ewangelicko-reformowanym.
Warszawa, al. Solidarności 105
Kamienica Jacobsona – zaprojektowana około 1780 roku według projektu Jakuba Fontana i Szymona Zuga na Alei „Solidarności” pod nr 105. Budynek prezentuje styl klasyczny. Profesor Marek Kwiatkowski w książce "Historia Warszawy XVII–XX w." podał wszystkich właścicieli tego budynku.

Strony