Skierniewice – stacja kolejowa w Skierniewicach, w województwie łódzkim, w Polsce. Pierwszy budynek dworca powstał w 1845, drugi w roku 1873, wzniesiony w stylu gotyku angielskiego z wnętrzami neoklasycystycznymi, na przyjęcie cara Rosji, który odwiedzał swoją rezydencję w okolicach Skierniewic.
Pałac Prymasowski - zespół pałacowo-parkowy wybudowany w latach 1610–1619 roku w Skierniewicach. W XVIII wieku kilkakrotnie był przebudowywany i odnawiany. Ostateczny kształt pałac otrzymał w 1780 roku według projektu Efraima Schroegera. Dodano wtedy od wschodu dwie osie.
Ratusz w Skierniewicach - budowla powstała w 1847 według projektu Henryka Marconiego w stylu neorenesansowym. Zbudowany w zwartym ciągu kamienic. Na początku XX wieku został częściowo przebudowany. Podczas II wojny światowej pełnił funkcję więzienia.
Cmentarz Św. Rocha w Skierniewicach - stary zabytkowy cmentarz powstały w 1782 roku przy Kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Pochówki na cmentarzu zakończono w 1914 roku.
Cmentarz wpisany jest w całości w Rejestr Zabytków.
Powierzchnia cmentarza liczy około 0,6 ha.
Nowy cmentarz żydowski w Skierniewicach – został założony w 1919 roku i znajduje się przy obecnej ul. Granicznej 14. Został zdewastowany w okresie II wojny światowej i latach powojennych.
Bolimowski Park Krajobrazowy – park krajobrazowy położony na pograniczu województw łódzkiego i mazowieckiego.
Park został utworzony w 1986 roku. Obecnie obejmuje obszar o powierzchni 20512,32 ha, a otulina 3102,43 ha.
Cmentarz Św. Józefa w Skierniewicach - Stary cmentarz komunalny powstały w XIX wieku w południowo zachodniej części Skierniewic przy ul. Jana Kozietulskiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy znajdujący się w Skierniewicach. Należy do Warszawskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Kościół Św.Jakuba Apostoła w Skierniewicach ufundowany w 1781 roku przez prymasa Antoniego Kazimierza Ostrowskiego. Projektowany łącznie z urządzeniem wnętrza i jego polichromią przez Efraima Schroegera. Jest murowany, zwrócony prezbiterium na zachód.