Łódź

0

Łódź – miasto wojewódzkie w środkowej Polsce.

Warto zobaczyć

Pałac Izraela Poznańskiego - pałac fabrykancki z XIX w. znajdujący się w Łodzi.
Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi
Łódź, Śródmieście, Księdza Harcmistrza Ignacego Skorupki 1
Pałac biskupi przy ul. ks. Skorupki 1 w Łodzi.
Klasztor Franciszkanów w Łodzi (Łagiewniki) – franciszkański klasztor katolicki w Łodzi, należący do warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.
Pałac Edwarda Herbsta – pałac fabrykancki z XIX w. należący do łódzkiego przemysłowca Edwarda Herbsta i Zofii Matyldy Herbst, córki łódzkiego potentata bawełny - Karola Scheiblera.
Łódź, Śródmieście, Franciszkańska 1/3
Pałac Alfreda Biedermanna – pałac przy ul. Franciszkańskiej 1/3 w Łodzi, nieopodal skrzyżowania z ulicą Północną.
Cmentarz na Mani w Łodzi – cmentarz rzymskokatolicki pw. św. Antoniego. Mieści się w Łodzi przy ulicy Solec 11. Cmentarz znajduje się w dzielnicy Polesie, na małym osiedlu Mania, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Parku na Zdrowiu i jego naturalnego przedłużenia - tzw.
Łódź, Kurczaki 81
Cmentarz rzymskokatolicki św. Wojciecha w Łodzi jest położony na południowej części Łodzi przy ulicy Kurczaki 81. Popularnie jest nazywany cmentarzem na Kurczakach.
Pałac Oskara Kona – willa wybudowana w 1903 dla przedsiębiorcy budowlanego Jana Stecka. Jej projekt sporządził Franciszek Chełmiński. Według pierwotnego założenia willa nawiązywała stylem do renesansu. Późniejszy jej użytkownik, właściciel Widzewskiej Manufaktury – Oskar Kon, zmienił jej formę.
Pałac Juliusza Heinzla w Łagiewnikach – jeden z trzech pałaców Juliusza Heinzla; znajduje się przy ulicy Okólnej 166 w Łodzi. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo łódzkie (pol.). 30 września 2014. . s. 42.