Powiat wysokomazowiecki - Atrakcje

Strony

Narwiański Park Narodowy, utworzony 1 lipca 1996 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hodyszewie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Hodyszewie. Prowadzą ją księża pallotyni.
Wojny-Krupy, Wojny Krupy 10
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Wojnach-Krupach – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Wojnach Krupach.
Parafia św. Anny w Dąbrówce Kościelnej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Dąbrówce Kościelnej.
Parafia św. Stanisława w Dąbrowie Wielkiej – rzymskokatolicka parafia znajduje się w dekanacie wysokomazowieckim, diecezji łomżyńskiej. Mieści się w Dąbrowie Wielkiej. Zostałą erygowana w 1423 r. Od 2013 roku proboszczem parafii jest ks. mgr Wiesław Pac.
Kościół św. Stanisława w Kobylinie-Borzymach – rzymskokatolicki kościół w dekanacie Kobylin w diecezji łomżyńskiej, w Kobylinie przy ul. Głównej 3.
Kurowo, 10
Telefon: +48 85 718 14 17
Sokoły, 1
Telefon: +48862741271
Kościół Wniebowzięcia NMP w Sokołach - rzymskokatolicki kościół parafialny, położony w dekanacie Kobylin w diecezji łomżyńskiej. we wsi Sokoły przy ul. Kościelnej 1.
Parafia rzymskokatolicka Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem należy do dekanatu Wysokie Mazowieckie diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Powstała 24 grudnia 1995 w wyniku podziału parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu – jedna z dwóch placówek muzealnictwa rolniczego w Polsce – druga w Szreniawie. Liczące ponad 27 000 eksponatów zbiory prezentowane są w kilkudziesięciu ekspozycjach stałych.
Kościół św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych - rzymskokatolicki kościół parafialny w dekanacie Wysokie Mazowieckie w diecezji łomżyńskiej, w Kuleszach Kościelnych przy ul. Głównej 4.
Cerkiew pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Ciechanowcu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Cmentarz wojskowy w Szepietowie - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej wpisany do rejestru zabytków nr rej.: A-435 z 30.12.1991, znajdujący się w mieście Szepietowo, w województwie podlaskim.
Szepietowo, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Szepietowie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Szepietowie.
Parafia św. Michała Archanioła – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Wysokie Mazowieckie). Mieści się w Jabłonce Kościelnej.
Nowy cmentarz żydowski w Wysokiem Mazowieckim – to kirkut o powierzchni 0,6 ha, znajdujący się przy ul. Żwirki i Wigury w Wysokiem Mazowieckiem, odrestaurowany w 2006 r.

Strony