Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Gościkowie-Paradyżu - pocysterski barokowy zespół klasztorny z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św.
Pałac Myśliwski w Toporowie (Zamek w Toporowie) – zabytek architektury znajdujący się w miejscowości Toporów w gm. Łagów w woj. lubuskim.
Główny budynek został wzniesiony w 1823 r., jest to obiekt zabytkowy, objęty opieką konserwatorską.
Ratusz w Świebodzinie - budynek pochodzi z XVI wieku. Przebudowany został w XIX wieku. W nim ma siedzibę Muzeum Regionalne oraz Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, także Rada Miasta. Pierwotną budowlę wybudowano w końcu XIV wieku w centralnym punkcie rynku.
Zamek joannitów w Łagowie (powiat świebodziński) – znajduje się we wsi Łagów, w województwie lubuskim, na przesmyku między jeziorami: Łagowskim i Ciecz.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie – kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie (województwo lubuskie) jest jednym z siedmiu sanktuariów należących do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Siedziba parafii pw. Miłosierdzia Bożego położona jest przy ul. Sulechowskiej, na os.
Malcz Południowy - jezioro o powierzchni ok. 36,2 ha i maksymalnej głębokości do 8,3 m, położone na wschód od Walewic w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym, w strefie ochronnej Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Malcz Północny – jezioro o powierzchni ok. 62,3 ha i maksymalnej głębokości do 8,7 m, położone na wschód od Walewic w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym, w strefie ochronnej Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Czarne - leży na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, w zlewni rzeki Drawy, na wschód od Łagowa w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów.