Gmina Lubrza - Atrakcje

Kościół, a w zasadzie kaplica należąca do parafi św. Jana Chrzciciela w Lubrzy.
Lubie – jezioro położone na południe od wsi Lubrza i na wschodnich obrzeżach wsi Nowa Wioska w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Lubrza, na Pojezierzu Łagowskim (wchodzącym w skład Pojezierza Lubuskiego).
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Lubrzy- kościół parafialny w Lubrzy w gm. Lubrza w woj. lubuskim.
Kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki filialny pod wezwaniem MB Częstochowskiej, o konstrukcji szachulcowo-murowanej, wzniesiony około1832 roku; neogotycka wieża dostawiona około połowy XIX wieku.
Goszcza – jezioro morenowe położone na zachodnich obrzeżach Lubrzy w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim na Pojezerzu Łagowskim (wchodzącym w skład Pojezierza Lubuskiego). Powierzchnia zbiornika wynosi 48 ha i objętość 3692 tys. m³.
Jezioro Lubrza – niewielkie jezioro morenowe położone na Pojezierzu Łagowskim (wchodzącym w skład Pojezierza Lubuskiego), na północny wschód od miejscowości Lubrza w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Lubrza.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Boryszynie – budowla barokowa we wsi Boryszyn, w powiecie świebodzińskim, w województwie lubuskim, będąca kościołem filialnym parafii św. Mikołaja w Kaławie.
Pętla Boryszyńska – umowna nazwa używana na określenie części podziemi Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (niem.Ostwall albo Festungsfront im Oder-Warthe Bogen (OWB)), mającej stanowić zaplecze niewybudowanej baterii pancernej nr 5.