Powiat parczewski - Zabytki sakralne

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie - bazylika mniejsza, znajdująca się na terenie rzymskokatolickiej parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.
Parafia Przemienienia Pańskiego i św. Andrzeja Boboli w Rudnie – parafia rzymskokatolicka w Rudnie podlegająca dekanatowi komarowskiemu.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kodeńcu – parafia rzymskokatolicka w Kodeńcu. Parafia erygowana w 1922. Obecny kościół parafialny drewniany, wybudowany w 1795 roku, w 1875 zamieniony na cerkiew a rekoncyliowany w 1920 roku.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kodeńcu – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Jabłoń, Kościelna 1
Parafia Świętego Tomasza Biskupa z Villanowy w Jabłoniu – parafia rzymskokatolicka w Jabłoni. Parafia erygowana w 1919. Obecny kościół murowany wybudowany w 1909-1912.
Kościół św. Mikołaja w Radczu – katolicki kościół w Radczu, wzniesiony w 1895 jako prawosławna cerkiew pod tym samym wezwaniem.
Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Parczew diecezji siedleckiej.
Parczew, Piwonia 3
Synagoga w Parczewie – synagoga znajdująca się w Parczewie, przy ulicy Piwonia 3. Synagoga została zbudowana w drugiej połowie XIX wieku. W 1924 roku spłonęła i w tym samym roku została gruntownie wyremontowana. Podczas II wojny światowej, w 1943 roku hitlerowcy zdewastowali synagogę.
Milanów, Kościelna 21/23
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie – parafia rzymskokatolicka w Milanowie. Parafia erygowana w 1928. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1856-1872.