Powiat zamojski - Zabytki sakralne

Strony

Podklasztor, Tomaszowska 16
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie – rzymskokatolicki kościół parafialny, pochodzący z końca XVII wieku, będący częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.
Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy to ważny obiekt pielgrzymkowy, zwany Lubelską Częstochową. Składają się na niego barokowy, jednonawowy kościół, z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą, oraz przylegający doń klasztor OO. Bernardynów.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierbieszowie - wybudowany został w II połowie XVII wieku. Jest to kościół jednonawowy, utrzymany w stylu renesansowym.
Kościół św. Izydora w Topólczy – katolicki kościół w Topólczy, dawna cerkiew prawosławna.
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łaziskach – kościół katolicki w Łaziskach, wzniesiony jako cerkiew prawosławna.
Cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Szczebrzeszynie – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii św. Mikołaja w Zamościu, w dekanacie Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Łabunie, Kościelna 44
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach – parafia należąca do dekanatu Krasnobród diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1435. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Synagoga w Szczebrzeszynie – główna synagoga gminy żydowskiej w Szczebrzeszynie, znajdująca się na zachód od rynku, przy ulicy Sądowej.
Kościół św. Michała Archanioła w Cześnikach – katolicki kościół w Cześnikach, wzniesiony w 1898 jako cerkiew prawosławna.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Śniatyczach – rzymskokatolicki kościół w Śniatyczach, wzniesiony w 1838 jako cerkiew unicka. Następnie od 1875 do 1918 był świątynią prawosławną. W rękach katolików pozostaje od 1918.
Szczebrzeszyn, Doktora Zygmunta Klukowskiego 1
Kościół świętej Katarzyny– rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.

Strony