Powiat lęborski - Zabytki sakralne

Łeba, Powstańców Warszawy 28
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łebie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Łebie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Łeba diecezji pelplińskiej. Jest jedynym rejestrowanym zabytkiem miasta.
Lębork, Mikołaja Kopernika 6
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku – kościół w Lęborku, wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1866-1870. Do 1946 świątynia ewangelicka, po II wojnie światowej polski kościół rzymskokatolicki. Od 1958 siedziba parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca w Charbrowie – rzymskokatolicka parafia w Charbrowie. Należy do dekanatu łebskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Białogardzie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Białogarda, w gminie Wicko, w powiecie lęborskim, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Łeba diecezji pelplińskiej.
Łeba, Stara Łeba
Kościół św. Mikołaja w Łebie – zbudowano w XIV wieku jako kościół parafialny Starej Łeby. Była to świątynia zapewne jednonawowa, z wieżą. Po 1558 roku, gdy została zasypana Stara Łeba - opustoszała i kościół zburzono w 1560 roku.
Kościół świętego Jakuba Apostoła w Lęborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Lęborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Lębork diecezji pelplińskiej.
Lębork, I Armii Wojska Polskiego 47
Lębork, Hieronima Derdowskiego 2
Synagoga w Lęborku – zbudowana około 1827 roku. Podczas nocy kryształowej z 9 na 10 listopada 1938 roku, bojówki hitlerowskie spaliły synagogę. Po zakończeniu II wojny światowej nie została odbudowana.