Kraków - Rzeźby

Ołtarz Wita Stwosza w Krakowie – ołtarz Zaśnięcia NMP, właściwie retabulum ołtarza głównego kościoła Mariackiego w Krakowie, zwane również potocznie „ołtarzem mariackim w Krakowie”, „krakowskim ołtarzem Wita Stwosza” itp., to nastawa ołtarzowa wykonana w latach 1477–1489 przez przybyłego z Norymbergi
Pomnik Ignacego Jana Paderewskiego w Parku Strzeleckim – pomnik upamiętniający Ignacego Jana Paderewskiego, autorstwa Czesława Dźwigaja znajdujący się w centrum krakowskiego Parku Strzeleckiego, przy ul. Zygmunta Augusta.
Pomnik Kraka – pomnik znajdujący się w Krakowie na Starym Mieście przy ul. Siennej 16, na dziedzińcu Archiwum Państwowego.
Pomnik Smoka Wawelskiego – pomnik zlokalizowany u stóp wzgórza wawelskiego, upamiętniający legendę o mitycznym Smoku Wawelskim zamieszkującym jamę.
Kraków, Rynek Główny 29
Pomnik Piotra Skrzyneckiego – pomnik znajdujący się w Krakowie na Starym Mieście, na Rynku Głównym 29 przed Kamienicą Pod Blachą.
Kraków, Skawińska 8
Pomnik Piotra Skrzyneckiego – pomnik znajdujący się w Krakowie na Kazimierzu, przy ul. Skawińskiej 8.
Pomnik Piotra Skargi w Krakowie – pomnik jezuickiego teologa i kaznodziei, Piotra Skargi, znajdujący się na placu Marii Magdaleny w Krakowie, naprzeciwko kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie pochowany jest Skarga. Jego autorem jest Czesław Dźwigaj, a fundatorem Arcybractwo Miłosierdzia.