Gmina Włocławek

0

Gmina Włocławek - gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławem.

Warto zobaczyć

Radyszyn – wytopiskowe jezioro lobeliowe we wsi Józefowo w środkowej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek. Na północnym zachodzie jezioro łączy się wąskim ciekiem z Jeziorem Łąkie, zaś na zachodzie z Jeziorem Wikaryjskim.
Jezioro Włocławskie (tzw. Zalew Włocławski, Zbiornik Włocławski) – sztuczny zalew na środkowej Wiśle, powstały w 1970 r. ze spiętrzenia wód na zaporze wodnej we Włocławku. Rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka.
Jezioro Wójtowskie Duże – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Położone na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Widoń – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej.
Rybnica - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w granicach administracyjnych Włocławka Brzegi jeziora stanowią granicę miasta i gminy Włocławek. Jezioro leży na terenie Kotliny Płockiej.
Jezioro Wójtowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Położone na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Łąkie – wytopiskowe jezioro lobeliowe położone w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, na południowym wschodzie od Włocławka, niedaleko Domków Ogrodniczych „Rybnica”. Na południowym wschodzie jezioro łączy się wąskim ciekiem z Jeziorem Radyszyn.
Jezioro Wikaryjskie – jezioro położone w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek